Ninja World

Powered by Forumotion™

Ninja World | Nacionalni Shiroi Restoran

Započni avanturu!
Stvori legendarnog karaktera kog će igrači pamtiti godinama i postani najjači ninja u igri.
Tvoja avantura počinje sada!


Info
Uputsvo
RegisterJoin Discord
Ninja WorldLog in

Ninja World - Roleplay Card Game

new_releasesView posts since last visit account_boxView your posts chat_bubble_outlineView unanswered posts done_allassessment Top Users of the Dayassistant_photoTop Users of the Game deleteDelete Cookies

Nacionalni Shiroi Restoran

Nacionalni Shiroi Restoran Bc25278872cf4cd0a6ef988bd544a51e

Nacionalni Shiroi Restoran Great-Pretender-21-33

Skrivena u periferiji Shiroi sela, nalazi se šarmantna gostionica sa drvenim kapijama koje pozivaju prolaznike na odmor i uživanje. Krov se blago uzdiže prema nebu, ukrašen tradicionalnim zakrivljenim vrhovima, a komplikovani drveni detalji šapuću priče iz daleke prošlosti. Okružen promenljivim bojama javora i trešnjinog drveća, ovaj restoran nudi mirisne specijalitete i čajeve, servirane na lakiranim drvenim stolovima pod svetlošću papirnih fenjera koji dodaju toplu i intimnu atmosferu.

Ahiru je dosao ispred cuvenog Shiroi restorana koji je imao prelepe drvene kapije koje prosto privlace ruke da ih otvore a zatim i noge da prodju kroz njih. Usao je unutra i zatekao je praznu prostoriju sa gomilom savrseno postavljenih stolova. Seo je za prvi sto koji je video i pozvao konobara koji se cineo da je vrlo uljudan mladic. Ahiru je narucio porciju ramena i casu sakea da bi imao sta da pije uz jelo jer kakvo je to jelo bez pica. Brzo je video kako konobar izlazi iz vrata i donosi njegovu narudzbinu. Bio je zadivljen sto je usluga tako brza, Ahiru je krenuo da jede svoj ramen i pije sake dok je razmisljao zasto je restoran prazan.

Torai je pitao par ljudi koje je sreo u prolazu, da li ima neki restoran ili slicno u blizini, i od svih je dobio isti odgovor. Nacionalni Restoran Shiroi je izgleda bio najpopularniji restoran u ovom gradu, i bio je u blizini. Kada je stigao, pomislio je da izgled opravdava price ljudi. Ulaz u sam restoran je izgledao veoma tradicionalno, a kada je usao unutra mogao je reci isto i za enterijer. Bilo je cudno sto je unutra bilo prazno, ali kada se okrenuo ugledao je Ahirua kako sedi sam, sa Sakeom, i ramenom ispred sebe. Torai je laganim koracima prisao njegovom stolu te seo ispred njega.

Prajtno Ahiru! - Uzviknuo je Torai.

Dok je jeo svoj ukusni ramen odjednom je neko usao na vrata, to je bio njegov najbolji prijatelj Torai. Ahiru je hteo da mu odmah odgvori ali su mu usta bila puna ramena pa je ipak zastao da pojede to sto je krenuo da bi mu odgovorio. Kada je pojeo odgovori mu

Hvala Torai hoces li i ti nesta da pojedes ili popijes? Ja placam. Ovaj ramen je stvarno dobar trebao bi da probas.

Rekao je to sa osmehom na licu jer je bio i vise nego srecan da nekoga pocasti a posebno njegovog druga.

Posto vidim kako se davis u tim nudlama, siguran sam da ne mogu da pogresim ako narucim isto.

Taman kako je to rekao, mladi sarmantni konobar je prisao stolu.

Uzecu isto sto je i on, samo duplo, a moze i njemu jos jedna tura da budemo na istom.

Konobar se nasmejao i rekao da odmah stize.

Sta kazes na ovo mesto? Meni se za sada bas svidja atmosfera i sam izgled grada, ne bih imao na sta da se pozalim stvarno.

Pre nego sto je Ahiru stigao da proguta nudle i odgovori, konobar je vec stigao sa njihovim jelom i picem. Torai se odmah dohvatio Sakea i sipao jednu sebi i Ahiruu.

Pa iskreno mi se najvise svidja zbog toga sto nije mnogo velik grad, lako se snadjes ovde. Ali fin je da.

Pre nego sto je to rekao pojeo je prvu porciju ramena a onda je navalio i na drugu jer je bas bio dobar.

Ovaj restoran je lepo napravljen mogao bih da se naviknem ovde da dolazim stalno.

Dok je jeo svoj ramen razgledao je malo vise  ovaj restoran. Moza da bi video koja je tajna da restoran bude tako popularan a ipak prazan u trenutku kada su Torai i on tu.

Istina druze, ovaj restoran je prelep. Hrana je mozda cak i najbolja do sad sto sam probao. Ramen je poprilicno prosto jelo, nisam nikad probao neki da je ovako dobar. Moramo naruciti nesto jos nakon ovoga.

Torai je napravio pauzu od ramena da ovo kaze, te odmah nastavio da uziva. Razmisljao je u isto vreme sta bi sledece mogao da naruci, na umu mu je bilo meso.

Sta kazes na neko meso sledece? Meni je svejedno samo dok je neko meso, precizan izbor ostavljam tebi.

Dok je Ahiru jeo svoj ramen Torai je predlozio nesta sto ga je vrlo zaintrigiralo i odmah je prestao da jede da bi mu odgovorio.

Vidis nije ti to uopste losa ideja mogli bi smo belo meso da narucimo nisam odavno jeo.

Dok je to govorio rukom je pokazao konobaru da dodje da bi oni narucili meso i Ahiru je odmah narucio dvije porcije belog mesa za Toraia i njega.

Bas mi se svidja ovo mesto, uopste nije prepunjeno i nema guzve koja inace unistava lepotu jednog restorana.

Nakon što se raspremio i osvežio bio je red i da jede. Došao je u jedini restoran koji je postojao u Shiroi selu. Po ulasku video je interijer koji ne odgovara jednom daimyou i omdah se razočarao. Dugi sedeći tradicionalni stolovi sa mestima koje su previše blizu jedna drugim, kao da je neko hteo da svi budu nabijeni blizu jedni drugih i remete jedni drugima personalni prostor. Stare tapete koje nisu menjane godinama. Kao gurman koji je bio i pre svega odličan kuvar nije mogao da izdrži, pa je morao da proba njihovu kuhinju. Nadao se da će bar hrana opravdati mesto. "Daćete mi najbolju uvertiru, glavno jelo i dezert koje imate." Tražio je to od ljubaznog konobara njihova najbolja jela. Pred njega stizali su za redom uvertira Edamame zapečeni susamom, sushi od divljeg lososa s avokadom sa krastavcom i dezert zeleni čaj panna cotta sa jagodama i prelivom od maline. I naravno svako od tih jela koliko god ona dobro zvučala nisu bila spremljena kako treba. Pozvao je glavnog kuvara putem konobara i ovaj izađe i rasprava je krenula. Varnice su sevale na obe strane. Čak ni sushi nisi uspeo da urolaš tako da se ne raspadne kad ga neko uhvati štapićima? Ovaj kuvar iznerviran uze one štapiće da podigne suši koji ležaše na tanjiru i ovaj se stvarno raspao. Mrak ga je pojeo kada se i sam uverio u svoj neuspeh. "Hoćeš da te naučim kako se kuva?", upitao je kuvara retorski i sa pozicije nadmoći. Raspali sushi samo je kao spomenik njegovog neuspeha tragično ležao na podu.

Torai je uzivao u drugoj porciji ramena, dok je Ahiru vec narucio dalje sta ce da jedu. Kada je zavrsio odahuo je i popio jednu casicu sakea koji je idalje bio topao, sto znaci da je ramen bio gotov u rekordnom vremenu.

Malo je cudno to sto nema nikoga ali da svakako se ne zalim. Mozemo da uzivamo u ovom ambijentu kao da smo sefovi. Mada i da vrvi od ljudi opet bih dolazio posto je hrana predobra.

Storynote:


Kuvar prihvata ponudu Tsubase i predaje mu svoju kutlaču na neko vreme.

Ahiruu je dok je jeo meso koje su narucili pala jedna vrlo interesantna ideja na pamet. Setio se da je dok je dolazi do restorana video jedan kazino blizu hotela pa je odlucio da predlozi Toraiu da odu malo da se prokockaju.

Hej Torai sta mislis da odemo malo da se kockamo? Video sam jedan kazino blizu hotela.

Pitao je to sa uzbudjujucim izrazem lica jer je bas hteo da se malo kocka.

I ovaj prihvati ponudu i uvede ga u kuhinju, gde mu je kuvar pokazao prostor gde se hrana spremala kao i magacin. U onom prostoru za kuvanje nije bilo pomoćnih kuvara. "Kako kuvaš tolike količine hrane bez pomoćnika?" Ovaj mu jednostavno pokaza i uradi osnovnu tehniku klona. Znači tako. Na pitanje kakvo jelo kuvar želi da vidi kako se sprema kuvar odgovori jednim jako specifičnim jelom koje je ujedno bilo i najtraženije, ramen. "Dobro moraćeš da odeš da mi doneseš kukuruz. Sve ostale sastojke vidim dostupne i u kuhinji." Oči kuvara su se zacaklele, kako se on toga nije setio? Doneo je kukuruz a Tsubasa je već uveliko bio na polovini spremanja ovog delikatnog jela. Nije mogao samo promeniti miso supu koja se mora kuvati danima pa je koristio onu već skuvanu. U sebi je mislio da je to savršen izgovor ako kuvar bude našao zamerku. Tada bi tražio da i on skuva isto jelo i uporede. Kuvar mu dade klip kukuruza a ovaj ga sa vešta četiri pokreta nožem oljušti, tako da je samo jestivi deo zrnevlje ostalo. Bacio ga je na žar i isprženog dodao ramenu. "Probaj da vidiš dal' ti se sviđa? Znaš li bolje napraviti možda?". Njegov recept bio je generičan samo sa tim finalnim dodatkom tajnog priloga kukuruza koji je celoj onoj mekanoj ljutoj konstituciji dao hrskavost i slanu notu. Nema šanse da omane.

Kad su zavrsili sa belim mesom, Ahiru je upitao Toraia da svrate do kazina da malo kockaju. Torai inace nije voleo kockanje, ali ovo je bila specijalna prilika tako da je ipak bio za.

Pa znas kako i mogli smo. Realno ne idemo na ovakva desavnja cesto, trebamo maksimalno da se opustimo sada.

Rece ovo Torai te pozove konobara da plati racun. Konobar je stigao i Torai je sve platio na brzinu.

Ajde ti ces castiti u kazinu, idemo.

Ustade Torai i zaputi se ka kazinu.

Uletio sam u ovaj raj od mjesta! Ajme odakle početi nisam ni sam siguran ovo nije u zdravom razumu.

Mjesto sam zauzeo prije nego što si me opazio da sam ušao u ovu ustanovu.

Nisam primjetio da sam sjeo pored akimichija kada su nam se pogledi našli počela je borba teža nego bilo koja druga do sada.

Dok su se činije gomilale mi smo samo ubrzavali naš tempo.
On možda misli da me može nadmašiti ali podcjenjuje moć podhranjenog čovjeka.

"Naleti gromado biću ovdje i kad se probudiš sutra na ovom istom mjestu!"
"U tvojim snovima dečko."

Nakraju ove izvanredne borbe koja je trajala tri sata debeli krmak je varao tako što je iskoristio tehniku svoga klana da brzo vari.
Tek sam nakon konkluzije ove borbe shvatio da se sa svog mjesta neću uspjeti dići tako lako kao što sam sebi umisli......"Izgleda da sam se prekalkulisao u ovom podvigu, ali ne mogu da se bunim nebi bilo fer."

"Kakva šteta ali neočekivano mi je neko pomogao nazad do sobe."

>(Apartman broj 22)

Ahiru je sa Toraijem brzo dosao do restorana koji im se obojici vrlo svidjao i zbog enterijera i eksterijera a i zbog hrane. Otvorio je vrata i bio je zacudjen da opet nema nikoga unutra samo jadni konobar i kuvar. Seo je za onaj isti sto a za njim i Torai pa je narucio po dve porcije ramena i sakea za njega i Toraia.

Vidis ti ovo Torai skroz je pusto kad god mi dodjemo.

Torai i Ahiru su ponovo dosli do restorana nakon kazina. Iako je Torai usao u kazino od guzve se izgubio te nije ni kockao nego cekao Ahirua da izadje odatle.

Istina opet smo sami, izgleda da su svi u kazinu. Kad smo vec kod kazina, kako je proslo? Jesi uzeo neke pare?

Upitao je Torai a njihova hrana je vec stigla. Sipao je sebi i Ahiruu Sake, te sacekao njegov odgovor.

Eh kazino pa uzeo sam deset hiljada ryoa ali sam izgubio sedamdeset sest hiljada. Tako da teska prica, ne planiram vise da idem tamo.

Cim je rekao to krenuo je nesrecno da jede ramen koji im je konobar posluzio vrlo brzo a uz to i da pije sake. Bas mu je bilo zao sto je tolike pare bacio na kocku. Mogao je mnogo bolje stvari da uradi sa tim parama.

Jel se ljutis?

Upita Ahiru sa nadom da se Torai nije naljutio na njega.

Ahiru je rekao da je dobio deset hiljada, a izgubio sedamnaest, sto verovatno znaci da je u minusu sedam hiljada. Zatim ga je upitao da li se ljuti, posto ne moze da vidi njegov izraz lica od maske.

Hahahaha naravno da se ne ljutim. Vise mi je smesno nego ista drugo. Moras otici opet da vratis gubitke, taman sa mnom da ti ja pokazem kako se kocka.

Rece ovo Torai te krene da jede svoj ramen.

Ahiru je bio srecan sto se Torai nije ljutio jer je on izgubio tako veliku svotu novca ali je ipak bio tuzan sto je to uradio.

Hvala ali ipak sesdeset sest hiljada ryoa nije uopste malo. Ne znam kako cu to da vratim.

Kada je to rekao krenuo je da jede svoj ramen i uzivajuci pije ukusan sake iz case.

Dok su oboica jeli, u jednom trenutku Ahiru je zastao te rekao da ne zna kako ce vratiti sedeset sest hiljada. Trenutak kada je to cuo, Torai zamalo da se udavi od onih nudli koliko se zagrcnuo.

SESDESET I SEST HILJADA?!?!?!?! - Proderao se zacudjeno Torai, i posto je bio prazan lokal, odjeknulo je glasno.

Sesdeset i sest hiljada? - Sapnuo je ovaj put Torai - Zasto si bas toliko daleko isao? Ti nisi normalan.

Dok su jeli Torai se odjednom prodrao toliko da je odjekivalo kroz restoran. Ahiru nije shvatio zasto se odjednom tako iznenadio.

Pa da sesdeset i sest hiljada sta si ti mislio to sam odmah rekao. Eh pa sad sto sam isao tako daleko vidis ovako ja sam odmah uzgubio cetrdeset pet hiljada na prvom ulaganju i onda sam pokusao da se vratim.

Ahiru je sav pokunjen nastavio da jede nudle jer se sada osecao lose.


Sakechi je polako, laganim koracima, krenuo iz svoje sobe prema restoranu. Kada je stigao do recepcije, pristojno se obratio devojci koja je tamo radila, zamolivsi je da mu pokaze put do restorana. Ona je ljubazno izisla iz svoje kabine i sa osmehom mu pokazala pravac.

Prateci njen put, Sakechi je lako stigao do restorana, gde ga je docekao miris ukusnih jela. Usavsi unutra, odmah je primetio elegantno uredjen prostor, s toplim svetlima i prijatnom atmosferom. Bio je srdacno pozdravljen od strane osoblja i seo je za sto.


Kada je Koga ljutit i besan napustio kockarnicu shvatio je da želi da jednu tugu zalijem drugom tugom. Vratio se u svoj apartman kako bi uzeo nešto novaca i onda je u razgovoru sa ljupkim osobljem hotela našao prvi i najkraći put do restorana.

Restoran je bio baš ono što je on očekivao da bude: bogate arome su vladale ovim prostorom a on je želeo da što pre sedne i naruči nešto za jelo i piće. Ušavši u veliku halu, konobar je shvatio da su sva mesta skoro popunjena, te mu ponudi da ako želi da jede u njihovom restoranu, sedne (podeli sto) sa još jednim mladim gospodinom. Koga je na ovo pristao i u sledećem trenutku se već našao za stolom sa mladićem kojeg još nije poznavao. Koga je želeo da prekine ovu tišinu te reče: "Ja sam Koga Yari, drago mi je! Večeras ćemo ipak podeliti ovaj sto! Pogledao je, onako pijan i umoran, u mladoh Sakeichi,ja pa sede.


Sakechi je primetio kako mu prilazi gospodin po imenu Koga Yari, s obzirom na to da su morali da dele isti sto. "Zdravo, ja sam Sakechi, sasvim mi je u redu deliti sto," rekao je dok mu je pruzao ruku u znak dobrodoslice.

Nakon kratkog upoznavanja, Sakechi je prepoznao priliku za ugodno vece i odlucio je pozvati konobara. "Dva piva i jedno veliko prase, molim vas," narucio je, gledajuci gospodina Yarija.

Dok su cekali narudzbinu, poceli su razgovarati, deliti price i smeh. Ocigledno je vece obecavalo dobro drustvo i ukusnu hranu, a Sakechi je bio srecan sto je imao priliku podeliti sto s tako ugodnim drustvom.


Nacionalni Shiroi Restoran Vector-pig-roast-illustration


Od stresa zbog kockanja, jadni Koga je počeo da se trezni, usne su mu bile usahlne za neko osveženje. Kada je ovaj mladi nepoznati gospodin pozvao konobara, Koga ne beše ni imao priliku da naruči nešto, Sakechi ga preteče i naruči i za sebe i za njega. Mladi Koga je samo odustao od svoje porudžbine te reče Sakechi,ju: "Hvala."
Kada se Koga udobno smesti, poče priča o mnogim stvarima, pre svega Kogu je zanimalo ko je ovaj mladi gospodin i odakle dolazi i koliko mu je godina, sa kim je došao i da li je i on došao na venčanje feudalnog lorda, a posle postavljenih milion pitanja, Koga ne da priliku Sakechi,ju da odgovori već on poče govoriti: "Moj Senpai i ja smo došli na venčanje feudalnog lorda, mislio sam da će biti mnogo uzbudljivije. No, ja iskren da budem, i ne znam kakva su venčanja. Ovo je moje prvo venčanje ikada."

Ototsu ulazi u prefinjeni restoran, vidno gladan ne moze se odluciti koje jelo uzeti, jer mu sva izgledaju jako ukusno. Odlučuje se za ukusno japansko jelo koje nikada ranije nije probao i za solju čaja.

Svaki zalogaj otkriva umetnost kulinarskog majstorstva - savršeno spajanje tekstura i aroma.

Oduševljen, Ototsu zatvara oči, u potpunoj harmoniji s ukusima koji plešu na njegovom jeziku. Shvata da ovo nije mogao napraviti neko bez dugo godina kulinarskog iskustva.

Osjećajući unutrasnji mir i zadovoljstvo, Ototsu poziva konobara s blistavim osmijehom, pohvaljujući kuvara za ovako dobro napravljeno jelo.

Nacionalni Shiroi Restoran 48ae53f6caa6adfa0cbae1c14efa4593


Sakechi pazljivo slusa Kogine reci, primetivsi stres u njegovom glasu. Odlucuje da preuzme inicijativu i pozove konobara, narucujuci nekoliko osvezavajuih pica za obojicu.

Nakon sto su se udobno smestili, Koga je, izgleda, bio zeljan razgovora. Poceo je postavljati pitanja o Sakechijevom poreklu, dobi i razlogu dolaska na venčanje. Odmahivsi rukom, Koga ga ne pusta da odgovori, vec nastavlja pricati o svojim ocekivanjima i iskustvima na prvom vencanju.

Sakechi, osecajuci opustajucu atmosferu koja se polako stvarala, smireno odgovara: "Da, dosao sam na poziv. Inace nisam iskusio vencanja, pa sam odlucio iskusiti ovaj poseban trenutak." Nastavlja slusati Kogine price, spremno deljenje svojih iskustava kako bi stvorili ugodan razgovor tokom veceri.


Ahiru je odlucio nakon sto pojede ovo sto mu je doneseno da ode u kazino da vrati pare koje je izgubio taj dan. Nije hteo da idalje bude u minusu i da Torai bude ljut na njega kao sto je malopre bio. Ustao je od stola i izasao iz restorana bez ikakvih reci sto je Toraia zacudilo. Krenuo je ka kazinu laganim koracima.


Koga se bio oduševio kada je shvatio da nije jedini ovako mlad i "neiskusan". Odlučio je da iz cuga popije piva koja su beše pristigla. Posle prvog piva samo je uzdahnua ali posle drugo piva je samo na sav glas rekao: "Prokleta kockarnica, prvi put sam bio tamo" A onda je nastavio da priča o svom prvom i verovatno poslednjem iskustvu sa kockarnicom. Kukao je kako je izgubio sav novac ali opet trošio je novac na ture i ture pića dok je razgovarao. Hvala dragom Bogu, ali samo alkohol je mogao da ga opusti da bude ovako opušten sa neznancima ali i da preboli činjenicu da je izgubio 225 000 hiljada ryo. Koga dok je pričao o novcu i kockarnici, pomislio je na svog prijatelja Hayata koji još beše tamo, i iskreno se nadao da je barem ovaj nešto osvojio. inače će ostati prosjaci. "Nemoj nikada ići u kockarnicu!" Koga na kraju zaključi svoju priču jednim savetom.

Od svog ovog prepuštanja sudbini kontrolu svojih nogu sam ogladnio i gdje bolje nego ovdje.

Pri ulazkom sam primjetio da ima nešto manje gostiju u poredjenju sa prošlom noći.

Primjetio sam onu istu konobaricu i još jednom se zahvalio sa prošli put.

Nisam imao namjeru da se prejedam kao juče iako sam rekao da hoću, ovakav nivo delikatesa zaslužuje moju punu pažnju.

Ovaj put sam svaki zalogaj tretirao kao mali komad sreće i doživljaj je bio bolji za čitavu stratosferu kad porediš sa onime od juče.

"Oprosti."
Kogin novi prijatelj ustade i sa rukom preko stomaka, otrča koliko ga noge nose u nepoznatom pravcu. Koga se samo nasmeja na ovu komičnu situaciju i zabrinu se za svog pijanog druga, no, ostade da pije svoje pivo i da jede svoje meso. Sedeći tako u jednome trenutku poče razmišljati o Hayatu, ozbiljno vreme je prošlo od kada ga je poslednji put video te se zabrinu da li je sve u redu sa njim i onda samo naglas reče: "Nije ludak valjda još uvek u kladionici." DOk je razmišljao o Hayatu ujedno je gledao i u nove poznate i nepoznate ljude koji su ulazi u restoran, neki su izgledali dovoljno smešno pa im je Koga sam davao imena, a drugi bi mu se gadili ili bili previše strašni. Ovo mesto je takodjer imalo lepe konobarice.

Dezerti su ovde podjednako dobri koliko i slana jela. Da nisam shinobi dosad bi dobio dijabetes, ali pošto jesam onda se neću ustručavati ni najmanje.

Ko god ovo sprema je bog u svojoj struci možda bi bilo pametno da ga ponesem sa sobom, mora da će ostaviriti veliki profit gdje god ga ostavim!

"Još jedan sladoled molim!"

Da ne pričam o recepciji koja je ovdje svaka služavka izgleda kao neka princeza nekoga grada.

"Pića su isto hvalitetna ne kao ona pišaća od prodavača iz sela ribe!"

"Bože kako su ovi ljudi dokoni." Komentarisao je Koga na sav glas dok je gledao unaokolo ljude sa kontinenta, učio o njima i čudio se njihovom ponašanju. Shvatio je da ljudi ovde, očito nemaju šta raditi, kada po čitav dan i čitavu noć provode u kafani mora da su besposleni. Koga pozva jednu od konobarica, želeo je da naruči neki dezert ali nije mogao odabrati, tako da je proveo čitavih pola sata do sat raspravljajući o dezertima i koji je najbolji. Koga je sve uvek znao da pretvori u debatu i raspravu. Koga je odabrao da mu donesu tanton, tanton je specijalni dezert, praktično žito sa šlagom ili sladoledom.

Prolazeći glavnom ulicom kroz centar grada i ka periferiji u kojoj se nalazio restoran, Hajato je pokušavao da napravi retrospektivu svoje kockarske epizode i precizno izračuna količinu ryoa za koju je lakši. Novac kao novac, za samuraja beše ništa više do kolaterale ali opet i presudan za život, ma koliko skroman i minimalistički on bio. No, kako bilo, Hajato nije dozvolio da zbog nešto metala padne u očaj.

Prilazeći periferiji, na horizontu oštro oko samuraja spazilo je visoke drvene kapije koje su označavale jedini put ka objektu čija lepota arhitekture nije smela biti opisana neveštim jezikom, to bi bio greh, smatrao je Hajato.

Stao je pred visoka vrata ukrašena drvenim ornamentima, diveći se proizvodu veštih ruku umetnika. Buka i žamor pozvaše ga da gurne vrata i kroči nogom u novi svet.

Atmosfera u restoranu je, za razliku od one u kockarnici, bila značajno opuštenija i prijatnija pa samim tim i privlačnija za samuraja. Opijajući mirisi tradicionalnih jela i topla svetlost lampiona zagolicaše svako čulo i tek tada Hajato shvati koliko je zapravo gladan.

Divna hostesa već je krupnim koracima, poput kakve gazele, grabila ka Hajatu kako bi pomogla novoj pridošlici da se udobno smesti. "Dobrodošli u Široi Restoran, gospodine. Molim Vas, podite za mnom kako bismo Vam pomogli da se čim pre smestite." izustila je mlada dama na čiju lepotu i božanstva behu ljubomorna. Tople oči samuraja zasijaše poput dve baklje u mračnoj pećini. Kao pod uticajem kakvog Genjutsu-a, Hajato je pratio svoju muzu koja ga je sada vodila pravo ka stolu za kojim je sedeo njegov prijatelj Koga, a činilo se da je našao i društvo.

Hajato se zahvalio gospi koja mu je pokazala put, te joj se dubokim naklonom zahvali i upita za mogućnost toga da njih dvoje večeras gužvaju postelju ležaja u apartmanu broj tri. Odgovor je, naravno, bio negativan i ovo će biti poslednji put da ona prilazi stolu za kojim Hajato sedi.

Činilo se da je samuraj instant zaboravio na neuspehe, kako u kocki tako i u ljubavi onog trenutka kada je ugledao svog mladog prijatelja u društvu nepoznatih ljudi. Kocka i žene bile su najmanje brige. Reklo bi se da je Koga bio previše nepažljiv verujući apsolutnim strancima ali šta se i moglo očekivati od mladića njegovih godina?

Odlučio je da ne kvari doživljaj i atmosferu koja je vladala za stolom broj 8, pa je suzbio svaki vidljiv znak zabrinutosti na svom licu i zamenio ga toplim osmehom koji je bio upućen prvenstveno Kogi a potom i svima prisutnima. Njegov duboki glas odjeknuo je prostorijom a šaljivi ton je prevladavao:
"Koga-san! Vidim da si odlučio da gubitke na točku sreće spereš rekama alkohola, samo se nadam da si ostavio nešto novca i za ovu avanturu. Zaista nemam nameru da samurajsku karijeru zamenim karijerom higijeničara Široi restorana usled neizmirenih alkoholičarskih cehova."

Dok je to izgovarao, zauzimao je slobodno mesto za stolom, pozdravljajući ostale okupljene, a birao ga je tako da svaki pedalj prostorije bude u uglu njegovog vidokruga, kako mu potencijalne opasnosti ne bi izmakle iz vida.

Onoga trenutka kada je mladi Koga čuo glas svoga prijatelja, obrnu se da razgleda sobu i kada ogleda Hayata koji se kao vetar prislonio na njega, nasmeja se do ušiju pa reče: "Ovo vam je moj senpai."Govorio je Koga praznom stolu koji bi povremeno obišla po neka konobarica ili čistač restorana, Koga je prestao da ih razlikuje a sve ih je sprijateljio, naravno od njegovog prijatelja Sakechi,ja ni traga ni glasa. Koga kada je čuo Hayatovu opasku u vezi sa novcem samo odgovori: "Hayato senpai ja sam se nadao da ćeš barem ti dobiti na kocki i doneti nešto novca da platiš moje cehove. Smejao se Koga na njegovu glupu šalu.


Sakechi se vratio iz WC-a, izgledajuci pomalo zadihano nakon neplaniranog izleta. "Zdravo, ja sam Sakechi," pozdravi se sa osmehom dok se udobno smesti za sto.

Bez obzira na prethodnu nelagodu, poceo je jesti hranu koja je vec bila postavljena na stolu, pokazavsi zahvalnost prema gostoprimstvu apartmana. Dok je uzivao u obroku, nastavio je razgovarati s prisutnima, preplavljujuci prostor toplinom i prijateljskim raspolozenjem. Njegov neformalan pristup doprinosio je opustenoj atmosferi oko stola.

Hajato je uveliko zagazio u konverzaciju sa konobarom. Želeo je da zna odakle tačno dolazi govedina koja se ovde služi pod sačem i važi za jedan od pet specijaliteta ove renomirane ugostiteljske kuće. Odgovor konobara naterao je vodu na usta samuraja koji nije ostao imun na govedinu pod sačem.

"Izvoli.." pružao je konobaru novac koji bi regulisao dosadašnji račun stola broj osam, uključujući i govedinu i bocu crvenog vina koja ide uz obrok, a po preporuci konobara.

Konobar je zapisao porudžbinu munjevito i nastavio dalje kroz svoj reon kako bi osigurao da su svi gosti posluženi i zadovoljni uslugom koja je, mora se priznati, bila po najvišim svetskim standardima. Svaki zaposleni govorio je, pored maternjeg, barem još jedan jezik i natucao drugi, što je bio standardni uslov za svakoga ko reši da gradi karijeru u Široi restoranu, mestu koje je svakako bilo na internacionalnoj mapi restorana.

Hajato se osvrnu ka mladom prijatelju:"Svoju sreću nisam našao u kocki, zato sam odlučio da je potražim tamo gde je vazda i nađem - u tanjiru", šaljivo bi samuraj nastavio: "A vidim, ti si svoje poraze već udavio u flaši". Rukom je protresao praznu flašu koja je stajala na stolu pred Kogom.

Baš kada je Hayato drndao njegovu flašu, dolazi Sakechi. Koga se nasmejao ponovo Sakechi,ju koji beše morao da trči do wc. "Hayato senpai tu flašu piva mi je kupio ovaj mladi gospodin, ja sam došao ovde zbog razgovora a ne pića." Istrže flašu iz Hayatovih ruku i dade je jednoj lepoj konobarici, samo da se ne bi pričalo o njegovom pijanstvu. Sedi Sakechi, Hayato ti je zauzeo mesto ali sedi tu pored." Pokazuje mu gde da sedne, a potom ga upita ponovo: "Ništa mi nisi rekao o sebi pa da čujem. Ko si ti?"


Koga je prijateljski uputio gde da sedne, ali pre nego sto bi stigao do odgovora, Sakechi ga nasmeja svojim recima.

"Ajde, odgovoricu ti na to pitanje," rece Sakechi, osmehujuci se. "Ja sam Sakechi, veoma mladi ninja od samo 20 godina. Lutam mestima ovoga sveta od noci sve do zore."

Dok je pricao, Koga je pazljivo slusao, pokazujuci zanimanje za Sakechijevu pricu. Sakechi nastavi: "Porodicu nemam, odrastao sam sam. Ipak, uspeo sam da prilicno dobro treniram i usavrsim svoje ninja sposobnosti."

Kroz ovu pricu, Sakechi je delio svoje licno iskustvo, stvarajuci most razumevanja izmedju njega i Koge, koji su sada zajedno delili prostor i trenutke na ovom vencanju.





Pažljivo je slušao Sakečijevo predstavljanje, pamteći detalje. Energija ovog mladića i čoveka iz kockarnice bila je nepobediva u kontekstu negativnog naboja, što je samo doprinelo tome da se Hajato dodatno opusti u već prijatnoj atmosferi.

Ipak, onome ko bi bolje pogledao Hajata, činilo se kao da mu nemir obuzima dušu i telo. Neprekidno cupkanje nogom označavalo je neizmernu glad koju je Hajato osećao, a dve, brzo sastrugane čaše viskija samo su proširile prazninu unutar Hajatovog stomaka.

Misli je pokušao da skrene razgovorom sa novom pridošlicom, Sakečijem. "Ljudi tvojih godina, Sakeči, uveliko su vojskovođe i to je činjenica koja ti ne dozvoljava taj luksuz da nazivaš sebe mladim. Vreme je ograničavajući faktor i upravo dok ovo govorimo, njega je sve manje." Na trenutak, Hajato bi skrenuo pogled ka smeru iz kog je očekivao konobara sa porudžbinom. Gladnom umu minuti bili su dugi poput najdužeg letnjeg dana. Samuraj se okrete nazad ka Sakečiju: "Oprosti na nedostatku manira, nisam se predstavio. Hayato Takamura, zadovoljstvo mi je." reče on.

Napravila se buka i počelo je glasno komešanje kada su ova dvojica počela da raspravljaju o vojskovodjama, nindžama i ratovima, Hayato je još uvek bio gladan a njihov novi prijatelj se još koprcao na onoj stolici i držao preko stomaka. Kogi pade na pamet još jedna priča te reče: "Dajte da vam ja ispričam...."

U zabačenom gorju, rodio se najmlađi general, Zhen. Njegov rođendan bio je obeležen neobičnim znacima - zmajevi su pleli ples oko njegove kolijevke, a feniks je pevao u naručju njegove majke. Od malih nogu, Zhen je pokazivao neobičnu hrabrost i taktički um. Inspirisan legendama o ratnicima sa planine Mayadori, najmladji general je trenirao sa starijima, a njegove veštine nadmašile su sva očekivanja. Njegovog oca, majku ali i svih drugih. Kada se carstvo suočilo s mračnom prijetnjom, Zhen je pokazao izuzetnu hrabrost i vojničku genijalnost. Vođen duhom zmaja i zaštićen perjem feniksa, postao je neustrašivi general koji je vodio carstvo ka trijumfu, spajajući nebesa u magiju i neponovljivu sintezu hrabrosti i mističnog plesa.

Koga je već bio pripit tako da se nije bojao kome smeta svojim pričama te su ova dvojica svakako morala da ga saslušaju.

Sakechi je s ozbiljnim tonom nastavljao pricati: "Da, ljudi mojih godina cesto zauzimaju visoke pozicije, cak i komanduju. Medjutim, ja sam zadovoljan onim sto sam postigao jer, nazalost, mnogi ljudi izgube zivot kao komandanti, a mnoge tragedije se dese."

Dok je govorio, primetio je kako ga devojke sa drugih stolova pazljivo posmatraju. Njegove reri o ozbiljnim aspektima zivota i odricanjima nisu ostavile ravnodusnima one koji su slusali. Neki su osetili duboko postovanje, dok su drugi mozda razmisljali o tezini odgovornosti koja prati takve pozicije. Sakechi je svojom iskrenoscu stvarao snazan utisak u prostoru oko sebe.

Hajato se već bio navikao na Kogu i njegov afinitet ka pripovedanju. Mada, moralo bi se priznati, ovaj momenat beše nešto drugačiji od svakog dosadašnjeg. Ovog puta, Koga beše pijan kao čep ili je barem išao sigurnim putem ka takvom opisu. Sama ta činjenica, činila je čitav scenario dodatno zanimljivijim za samuraja.

Dok je mladi pripovedač uveliko gazio kroz razradu fabule njegove priče o caru, konobar se stvorio naizgled niotkuda. Na dlanu mu je sedeo neobično veliki poslužavnik, takvih dimenzija da bi onome ko manerviše tim čudom jednom rukom trebalo dodeliti epitet nadčoveka. Poslužio je Hajatu porudžbinu, a zatim se dao u brzi beg kako bi nastavio da kroz svoj reon radi ono u čemu je najbolji. Hajato ne stiže ni da mu se zahvali.

Escajg je odložio sa strane, neće mu ovde biti od koristi. Šakama je zaronio u mesinu i šarenoliku paletu povrća, stvarajući groteskni prizor za svakog ko bi ga čak i čuo, a kamoli pogledao.

Sakeči i Koga bi se osetili neprijatno, kao da su u prisustvu divlje životinje a ne čoveka koji bi trebalo da, s obzirom na njegov poziv i reputaciju, bude živi primer toga kako se jedan samuraj drži i odnosi.

"Laki je samo malo nervozan." Rekao je ovo Koga nonšalantno o svom najboljem prijatelju, ovo je bila jedna od replika koju je Koga zapamtio u jednoj knjizi za decu. Sakechi, čovek pun problema gledajući kako Hayato jede, ponovo ga preseče stomak i on ponovo otrča u toaletnu. Koga je samo nastavio da se smeje gledajući svog prijatelja pa reče: "Da te ne znam pomislio bih da ćeš i mene da ugrizeš. HAHAHA!" Koga odluči i da on sam prione na onaj komad mesine koji je dobio tudjom zaslugom (porudžbinom) te finim pokretima escajga isekao je meso, koje beše u tom trenutku izgledalo kao premija. Koga je shvatio da je uskoro došlo vreme da izbaci alkohol iz sebe, zaboravi na kocku i štetu koju je učinio i da se polako spremi za venčanje.


Sakechi je sa zadovoljstvom jeo, ali kolicina hrane je bila izazov za njegov stomak. U jednom trenutku, morao je brzo otrcati do WC-a da ispuni svoje potrebe. Vratio se s osmehom na licu, ocigledno osvezen i spremniji za dalji razgovor.

"Pricajte mi nesto o vama, kako ste dospeli ovde, itd.," upitao je Kogu i Hayata, zeleci saznati vise o ljudima s kojima je delio sto na ovom zanimljivom vencanju. Otvorenoscu prema drugima, Sakechi je stvarao prijateljsku atmosferu i podsticao razmenu prica medju gostima.

Kogin komentar prouzrokovao je neobuzdanu eksploziju smeha kod samuraja, što i ne bio problem da mu usta nisu bila puna komadića polu-sažvakane hrane koja poče, poput šrapnela, da leti svuda po stolu i vazduhu stvarajući poprilično aprijatnu atmosferu. Oni slabijeg stomaka prekinuše klopu.

Pošto se sabrao, Hajato se okrenuo ka Sakečiju, oči mu beše staklaste od suza prouzrokovanih smehom. "H-hajato Takamura... č-čast mi je.." govorio je samuraj dok se u njemu i dalje odvijala borba između kretena koji je malo pre isplivao na površinu i ozbiljnog, dostojanstvenog čoveka dostojnog imena samuraja i puta bušida.

Ahiru je brzo dosao do restorana za koji je svako cuo u ovom gradu, Seo je za istim stolom kao i inace i narucio isto kao i inace ramen i sake. Dok je narudzba dolazila on se razgledao po restoranu nebi li video neko poznato lice. U gledanju kroz restoran ga je prekinuo konobar sa njegovom narudzbinom. Ahiru je polako krenuo da jede svoj ramen i pije sake.


Ruri je krocio u restoran hotela s namerom da pronadje pogodno mesto za veceru. Dok je isao slucajno je rukom zakacio nekog. Kada je malo bolje pogledao , video je da je to mladic zelene sto mu je bilo bas neobicno. Odlucio je da mu pridje.
"Hej, izvini sto sam te zakacio, ali velika je guzva u restoranu, mogu li mozda ovde da sednem ako nije problem."
Zatim je pazljivo cekao odgovor mladica zelene kose.

Ahiru je lagano jeo dok odjednom neki mladic crne kose nije prosao pored njega i zakacio ga rukom. Pritom je pitao da li moze da sedne pored njega i to ga je bas iznenadilo i usrecilo jer nije imao sa kim da jede.

Naravno da mozes. Ja sam Ahiru a ti?

Rekao je to i strpljivo je sacekao odgovor mladica.