Ninja World

Powered by Forumotion™

Ninja World | Uchiha Muzej

Započni avanturu!
Stvori legendarnog karaktera kog će igrači pamtiti godinama i postani najjači ninja u igri.
Tvoja avantura počinje sada!


Info
Uputsvo
RegisterJoin Discord
Ninja WorldLog in

Ninja World - Roleplay Card Game

new_releasesView posts since last visit account_boxView your posts chat_bubble_outlineView unanswered posts done_allassessment Top Users of the Dayassistant_photoTop Users of the Game deleteDelete Cookies

Uchiha Muzej

Uchiha Muzej je institucija posvećena prikupljanju, očuvanju i izlaganju bogate proslosti, kulture i naslijeđa Uchiha klana. Ovaj muzej smešten je u Utakata Cha selu, unutar Uchiha Muzeja se nudi posetiteljima dubok uvid u ključne aspekte klana kroz različite izložbe, artefakte i interaktivne prezentacije, sadrzi stare knjige i moze se dosta stvari naci i nauciti, moze se naci dosta stvari o saringanu i njegovoj proslosti kao i onjegovoj jacoj i mracnijoj strani...

Konacno dosao je taj dan uspeo sam da otvorim svoj muzej koji se radi o mom klanu, Kaneko i ja smo usli i razgledali, Kaneko se malo zadrzao nesto kod vratiju blizu ulaza ali smo posle nastavili i pokazao sam mu ceo muzej a on je bio odusevljen isto koliko i ja, bio sam veoma srecan i ponosan na mene...
Galerija :

Legendarne figure :

Sharingan izložba :

"E Muro hoćemo li da odradimo neku misiju"
zanimljiv mu je muzej a još zanimljivije to što sam mu nacrtao učiha znak sa unutrašnje strane vrata sobzirom da nije imao znak sa unutrašnje strane već je imao samo sa spoljašnje strane,videću da li će da primeti i da li će mo da idemo na misiju.

Pa mogli bi pa cemo se posle vratiti ovde u muzej da ti pokazem jos ostatak muzeja verujem da ce da ti se svideti rekavsi mu to polako smo izlazili i uputili se ka nasoj novoj misiji...

Konačno smo se vratili da nastavimo razgledanje,prvo smo razgledali izložbu oka šaringan u mojim knjigama jeste pisalo dasta toga o šaringanu ali ovo je potpuno drugi nivo nisam imao pojma da se šaringan može ovako koristi stvarno sam zapanjen *Crna šara sa ruke je nestala* pitam se šta se ovde dešava i dali je moguće da i jedan lik poseduje ovoliku snagu kada aktivira punu moć šaringana voleo bi to da vidim

Stigli smo Kaneko i ja i nastavili sa razgledanjem muzeja i deluje kao da mu se svidjao i bio sam veoma srecan, zeleo sam da prenesem svima ovu vest o ovom muzeju i da vidim kako im se svidja, mozda cak budem naplacivao ulaz nekih 120 ryo ali videcemo i to vremenom kako bi to islo i funckionisalo ali dok se ne procuje o ovom muzeju za sada smo na ovome...

Nastavivši sa razgledanjem galerije poprilično su jaki znači ipak nema šale sa učihom pitam se kakoli je biti u njihovoj koži *Kaneku je odvratila pažnju jedna slika*čekaj malo nije li ovo samateru učiha najmračniji učiha od svih nemoguće u knjigama moje grane uzumaki klana spominje se njegovo ime kao najveći razlog otpočinjanja rata "Muro zašto je Samateru učiha tu?"

hahaha mislis Otto Uchiha, pa on je bio jedan od najjacih u istoriji uchiha klana, nepobediv i nenormalno jak ne mozes da zamislis kakav je to covek bio zato je ovde gledali smo Ottoa Uchihu dok smo pricali i razgledali ostatak muzeja i dosao sam na ideju da ostanemo par dana ovde i sredimo ga sto bolje Da li si za da ostanemo par dana ovde i sredimo ovaj muzej da bude tip top?

"Jesam" iskreno izgleda skoro isto kao onaj učiha koji je bio opisan u mojim knjigama ali nema veze lažna panika koja sreća što sam poneo i onu knjigu koju sam čitao kući pa ću moći da preuređujem ovo mesto dok istražujem o onom znaku,nastavili smo sa razgledanjem muzeja sada smo do legendarnih figura "Muro ovo je deo gde ćeš ti meni lepo da ispričaš o ovim figurama"

Stigli smo do mozda najzanimljivijeg dela a to je legende uchiha klana Pa nemam mnogo sta da ti pricam sve ti tu otprilike pise samo citaj nadao sam se da nije zaboravio da cita pokazao sam mu da krene odatle i da vidim da li mu se svidja ono sto vidi...

"Znam da čitam i vidim da mi tu sve piše ali u muzeima uvek ima lik koji priča o onome što je napisano radi bržeg prolaza."nadam se da nemisli da sam zaboravio da čizam jer bi to bilo uvredljivo za mene ali nema veze voleo bi da se malo više zabavim ali to je u ovoj mojoj situaciji nemoguće.

Zar ti mislis da cu sad stvarno da ti setam i pricam kao pevaljka tebi samom, ostavicemo to za sledeci put gledao sam ga ostro i nije mi bilo na kraj pameti da mu sad setam i pricam za sada cemo samo ostati ovde i zezati se eventualno srediti nesto...

"Upravu si previše si spor za to" trebalo bi da ostanemo ovde "Jel Muro gde će mo da spavamo ovde pošto već ostajemo?" ovde ima sve osim kreveta ili nekog dušeka ali biće dobro i da spavam na podu biću zadovoljan jer je ovo lep muzej ali loš hotel.

Muro se ućutao pitam se štali mu je,nema veze čekaću da mi odgovori dok čitam svoju knigu *Kaneko uzima knjigu i otvara 11 stranu* Krećem da čitam u sebi(Pre nego što bi unišili određenu planetu isisali bi svu čakru koju ljudi te planete poseduju i onda bi ih mučili dok ljudi nebi molili za život ... nakon toga bi samo uništili planetu) pročitao sam od 11 do 20 strane.

Pa imam tu 4 cebeta i par jastuka snacicemo se otisao sam do vratiju gde sam stavio stap za pecanje kao i opremu pa sam namestao udicu jer sam planirao da mozda odem do jezera za par dana da pecam jer volim to da radim jos od malena, kad sam zavrsio sa namestanjem stapa otisao sam da procitam neke knjige o Uchihama koje nisam postavio pa da pregledam da li su dobre da budu izlozene...

"U redu Muro" *Kaneko je zatvorio svoju knjigu* vidim razgleda knjige mora da sprema nov izlog ne želim da ga forsiram moram da se pobrinem za sebe ovaj svrab na desnoj ruki ne prestaje ali nesmem da stanem ovde moram da se pobrinem za sve koji ne mogu da se bore sada ih je sve više i više nesmem da stanem ali ovaj svrab je nepodnošljiv neznam zašto me ruka svrbi kada nam niko od neprijatelja nije blizu.

Setajuci i citajuci knjigu ugledao sam uznemirenog Kaneka pa sam ga upitao "Kaneko sta ti je izgledas uznemireno??" nesto se drzao i ceskao za ruku kao da je imao neki osim a i bio je duboko zamisljen pa sam zeleo da proverim da li je sve uredu...

"Ma dobro sam Muro" *Crne šare na kanekovoj desnoj ruci kreću da se šire do njegovog desnog oka a Kaneko pada na pod*
šta mi se ovo dešava ovo je drugi put da se ove šare pojavljuju nikada ih pre nisam video da se ovoliko šire moja čakra isparava sama od sebe šta se ovde događa nikada mi nije bilo ovako.

Hajde kazi mi sta se desava, jel je sve okej? zabrinuto sam gledao Kaneka kako sedi na podu i gleda svoju ruku i prica nesto ali nisam video nista cudno sem sto se cesao po ruci, bio sam malo zabrinut mozda nije spavao nekoliko dana ne znam sta mu je...

*Kaneko biva obuzet karmom i vreme odjednom staje i ispred kaneka se pojavljuje čudna osoba u belom odelu*
Uchiha Muzej Dali-je-Mogu-e
*Osoba u belom odelu govori Kaneku:Vidim sa drugom si zabavite se dok još možete još malo pa ću ja da budem u tvom telu.
Kaneko mu odgovara:Kako i ko si ti?
Osoba u belom odelu govori Kaneku:Dečače još uvek nisi video punu snagu karme čak je ni nerazumeš neznam ni zašto te je odabrao za svog naslednika kada nisi ni upola njegove snage i još ubacio mene da ti govorim šta da radiš koliko je samo ispao glup.
Kaneko:Ko me je odabrao zašta i odgovori mi ko si ti?
Osoba u belom odelu:Zar stvarno misliš da ću ti tek tako reći ko sam otkrićeš vremeno a to zašta te moj vođa sprema nisam ni ja svestan.
Ističe mi vreme sada moram da idem vidimo se ti bezvredni stvore.
Kaneko:Čekaj zašto sam bezvreda i šta je sa tom osobom zašto se nije pojavila.
Dok je Kaneko izgovarao ove reči osoba u belom odelu je nestala a vreme se vratilo u normalu.*
"Muro šta je ovo sad bilo?"

O cemu ti pricas ja sam tebe upitao sta ti je? Kaneko se stvarno ponasa cudno ne znam sta mu se dogadja i da li bi trebalo da se brinem pa cemo ostati ovde na bezbednom i moram otkriti sta se desava jer ovde nesto gadno smrdi, ponasa se veoma cudno uhvatio sam ga i rekao mu Sta se dogadja sa tobom, jel si konzumirao neki lepak ili kokain sta ti se bre desava sve mi pricaj sta si radio ovih dana i sta se sve izdesavalo da povezemo neke stvari prvi put sam ga video ovako cudnog pa sam odlucio da resim taj problem brzo...
Uchiha Muzej L-intro-1653323263

Izgleda da je i Muro zbunjen onim što se desilo kao da nije svestan toga da je upravo ovde stajala osoba u belom odelu "Nebrini se Muro ovo je krenulo da se dešava nakon naše zadnje misije neznam štaje ali radim na tome da otkrijem"
izgleda kao da mu je deo sećanja izbrisan ili je vreme bilo stalo za sve osim mene ali kako i ko je to uradio ostaje pitanje.

Ne razumem te apsolutno se nista nije desilo a ti se ponasas kao da ti se film odigrao u glavi stvarno ne znam sta ti je zabrinjavajuce je bilo, mozda je nesto na misiji zakacio pa smo i zbog toga ranije otisli kuci jer nismo dobili razlog zasto smo ranije poslati, sve u svemu moram biti uz njega i pomoci mu...

"Rekao sam ti da nebrineš ovo je vezano za moju porodicu nebi razumeo ono što mi se dešava" Neželim da ga opterećujem sa pričama iz moje prošlosti ipak neželim da iko bude umešan u ovo neka ostane ovako kako je samo se nadam da se taj lik neće više nikada pojavi i šta mu je značilo ono da će moje telo preuzeti njegov gazda kada za to dođe vreme imali to veze sa šarom ništa od ovoga nema smisla.

Uredu ali ako ti nesto bude bilo potrebno slobodno kazi odlucio sam da mu verujem i da prepustim stvari u njegove ruke da vidim da li ce uspeti da resi, sve u svemu nastavio sam sa sredjivanjem muzeja i planirao mozda da ga otvorim u skorije vreme i da naplacujem ulaz nekih 700 ryo-a ali otom potom, ima jos da se sredjuje i da se dodaje da bih mogao da naplacujem ulaz ali za sad smo samo Kaneko i ja ovde nekoliko dana i probacemo sto bolji posao da odradimo...

*Dok je Muro sređivao svoj muzej Kaneko je razmišljao* Majka mi je pričala priče dok sam bio mali te priče su bile slične onome što se meni sad dešava,ali svaka od njih se završila tragično po onog ko nosi tu šaru pitam se da li će i moja šara biti tragična kao te *Kaneko je uzeo ćebe i jastuk* pitam se kako su sada moji roditelji ostavio sam ih kući same nadam se da su dobro *Kaneko je lego i zaspao*

Primetio sam da je Kaneko zaspao, pretpostavio sam da je bio umoran i da ga je sve stiglo pa sam ga samo ostavio i zanemario dok sam ja nastavio sa svojim poslom, citao sam dosta knjiga o proslosti mog klana i pokusavao sam da izvucem sto vise informacija za sto bolji kvalitet muzeja...

Nakon što smo završili sa sređivanjem muzeja i odlučili smo da krenemo dok smo skupljali stvari i spremali moramo da krenemo do save zone kako bi mogli da se saberemo i povratimo konce nakon toliko vremena malo.*Kaneko i Muro su izašli sa poseda Učiha Muzeja.*

Stigli smo i nastavili sa sređivanjem ovog muzeja *Muro je otišao da sredi police a Kaneko je sređivao stare slike* šta mi se ovo dešava imam neki čudan osećaj kao da nas nešto vreba iz senke nadam se da se ništa loše neće desi
.

Dok sam sredjivao i cistio muzej palo mi je na pamet sta bih mogao da radim sa gornjim spratom muzeja na kom trenutno nema nista sem terase, mozda bih neko odmaraliste mogao da napravim ili tako nesto pa sam odlucio da pitam Kaneka za savet Kaneko sta mislis o gornjem spratu tamo gde su stepenice sta bi smo mogli gore, tamo je sad samo neka terasa kao, jel bi mogli nesto da napravimo ili ce to da bude ovako za nas da se odmaramo kad budu dolazili gosti? upitao sam ga radoznalo...


Dawn je dosao u Uchiha muzej,ali nije dosao u muzej da bi vidio muzej vec je cuo da se ovdje nalazi jedan nindza koji je vrlo jak i opasan ali ako ga ubijem dobicu velike nagrade. Dawn je usao i rekao:Opa dvoje nindzi jaki ste momci ,sacu samo cu malo prosetkati do drugog sprata(rekao je Dawn i popeo se uz stepenice)...

Ušao je nepoznati šinobi i pozdravio nas je,nakon toga je krenuo da se penje po stepenicama,ličio mi je na nekog poznatog ali nisam mogao da se setim *Kaneko razmišlja da li je ikada sreo tog šinobija"koliko ja znam nismo se sreli ali opet zašto mi njegovo lice izgleda poznato,setio sam se bio je na poternici koju sam video pre neki dan dok sam se vraćao u selo da bi se oporavio od misije.Izgleda da opet imam posla sa klincima *Kaneko je došao do stepenica onda kada je nepoznati šinobi prešao prvu polovinu stepenica zaustavio sam ga tačno tamo gde sam postavio pečat * zaustavio sam ga i upitao "Da li se zabavljaš?" iskreno pitam se svidjali mu se ukus mog pečata.
ovo je skrinšot skrivenog poteza,aktiviram pečat
Uchiha Muzej Al-je-lep-ovaj-svet

Usao je ninja u moj muzej dok sam sredjivao, izgleda da je mamac za zle ninje sirom sveta upalio, usao je i pozdravio nas a ja sam ga odmah prepoznao sa poternice, krenuo je prema spratu iz ne znam ni ja kog razloga ali definitivno da nije dosao da razgleda, dok se penjao Kaneko je uradio ono sto je trebao i da uradi, aktivirao je pecat koji je bio postavljen na stepenicama koji je bio namenjen za zle ninje koje su kao dosle razgledati muzej, posto je on upao u zamku i uspesno smo uhvatili ninju sa poternice prisao sam na razdaljinu od 4-5m na sigurno da me slucajno ne zahvati pecat i izvadio sam svoje oruzje #card345 gadjao sam ga u glavu sa njime posto sam zeleo da budem siguran da ne prezivi i njegovu glavu posle zakopam duboko u sumu, uzviknuo sam OVO JE TVOJ KRAJ, ZBOGOM!!! HA HA HA #card19

Ovo gore nije fino odradjeno (neka admini presude)
Sada ide moj posebni potez
#card16
#card524
#card816
#card91
Sada sam prizvo moju žabu i napadom vas sa napadom zemlje
Sada ide kod jedan moj napad vatre
#card69
Sada vas napad sa ovim vatrenim zmajem(imam dodatni slot da se zna)

Napadajući nas nepoznati ninja njegov lik mi je bio poznat sa potrrnice sto znaci da ne smem da ga pustim živog usredsredio sam dosta čakre na ovaj napad koji sam hteo i da bude poslednji posto je Kaneko na drugoj strani napascu ga
#card85 I gubiš od zagarantovanog od brzine 90 i moj dmg je jači za 80 zbog preciznosti… #card56

Sobzirom na to da smo se sklonio iza nepoznatog ninje a da je Muro obavio svoj deo posla i uništio mu to blato vreme je da ja izvršim svoj napad
#card122


Završavam ovo  sad 
#card151

Dawn se nadao u vrlo neugodnoj situaciji i poziciji nadao se u borbi protiv 2 shinobija i na njega je poslata velika kolicna dmg nije znao sta da uradi,takodje umrla mu je zaba i rekao je:Nisam znao da ce do ovoga Doci ali moram ovo uciniti svoj hidddn jutsu i probati da zbrišem(rekao je)
#card535
Neeeee moje oko(vrisnuo je)
Sada moram da zbrišem!!!!!
#card21

The member 'Dawn' has done the following action : #RP-OPCIJE


'Kockica 6' :
Uchiha Muzej #world51

Napokon sredili smo ga neću da dopustim da me više iko tako pokuša zaustavi samo neznam da li je bilo vredno žrtvovanja čitavog muzeja ali u redu vremje da mu uznem sve *Kaneko je pokupio ryu,tokene i njegovo oružije*
"Muro podeliće mo sve kad stignemo kod mene kući" mislim da je bilo dosta za danas moramo da krenemo
*Muro i kaneko su srećni izašli sa poseda muzeja*

Uspeli smo da sredimo ninju, bio sam veoma Srecan sto smo obojica preživeli, Kaneko je pokupio neke stvari ja sam pokupio sve ostalo sto je imao i ostavili smo ga zatim smo se uputili kod njega kući, ovo je danas bio jedan veoma uzbudljiv i lep dan, sve vreme hodajući prema Kanekovoj kući sam razmišljao o ovom danu…

Sanna Uzumaki je još jednom na misiji da spase nindža svet. Došao je u Uchiha muzej kako bi istražio glasine koje su kružile: navodno muzej čuva neki poseban Uchiha stone tablet, koji ukazuje na mistične veze izmedju Uzumaki klana i Uchiha klana. Oba klana su nekada bili moćni medijumi super sila i vrlo je moguće da postoji nekakava veza izmedju njih. Kada je Sanna došao muzej je bio krcat, puno nindži je došlo na predavanje profesora Matsude, Sanna je video čak i neke nindže iz sela Vodopada ali je odlučio da ostane sakriven u masi i da pažljivo sve prati kako bi našao ovu misterioznu tablu o kojoj svi govore.




Nekoliko sati kasnije


Profesor Matsuda iznosi i pokazuje drevnu tablu i nazivao je o saradnji Uzumaki klana i Uchiha klana, on samo naglašava kako je ova tabla "novo" saznanje i da se još treba proučavati, potom dolazi neki čudan mačevalac koji uzima tablu i odnosi je nekuda. Sanna odlučuje da prati ovog čoveka, da ga napadne i da mu oduzme tablu jer je to najbrži put do razumevanja svega. Sanna odlazi iza postavke, izlazi iz muzeja i prati ovog nidžu. Nindža ga je odveo do nekog čudnog arheološkog nalazišta.


"Dobrodošao"


Viknuo je neko!


Uchiha Muzej Itachi_uchiha_47


"Pre nego što te ubijem, reci mi ko si i zašto me pratiš, šta želiš od mene"


Kada je Sanna shvatio da je otkriven, nije želeo da prepusti sve slučaju, odlučuje da napadne ovoga nindžu prvi. "Ništa drugo nisam mogao ni očekivati od nekoga ko poseduje ovoliko chakre. Katon!" Sanna brzo radi znakove rukama i na svog protivnika baca ogromnu vatrenu kuglu, na šta nepoznati nindža samo govori: "Lets dance."

#card432
Biram vatru

#card66
Ogromna vatrena kugla leti ka tebi i gori sve pred sobom (-25 chakre i 1 slot)

#card63
Moju vatrenu kuglu prati baraž vatrenih pera koja gore sve oko tebe. Sada na terenu imam 50 vatre. (25 chakre i 1 slot).

#card68
Moji pacovi se odjednom pojavljuju i još više pale teren na kojem se borimo. Sada imam 80 vatre na terenu. (25 chakre i 2 slota)

#card1021
Za kraj svog poteza radim ovo. Želim da se osiguram da ćeš izgoreti. (35 chakre i 3 slota)

The member 'Sanna Uzumaki' has done the following action : #RP-OPCIJE


'NPC Jonin' :
Uchiha Muzej #world199


"Boriš se kao i svaka kukavica." Sanna se samo nasmeja na napad koji je protivnik poslao na njega, iako je na njega poslao 1040 demage, Sanna je znao da je nemoguće da će ovaj napad učiniti bilo šta. Neprijatelj radi neku čudnu tehniku i kada viknu u sav glas iz njega izadje nekakav talas čudne chakre koji ide kao odgovor.

#card432
Biram lavu

#card1512
Gadjam tvoj napad sa moja dva lava bulleta kako bih oslabio tvoj napad za 500, znači na mene nastavlja 540 demage. (15 chakre i 2 slota)

#card1024
Od sve lave i vatre koja gori na terenu izlazi jedna čudna kreacija koja pokušava da te uhvati i root,uje na jedan potez (15 chakre 1 slot)

Na terenu sada gori 110 vatre.

The member 'Sanna Uzumaki' has done the following action : #RP-OPCIJE


'NPC Jonin' :
Uchiha Muzej #world197


Sanna je primetio da nešto nije u redu sa njegovim napadima te bira da se odbrani zemljanim zidom, ovaj protivnik je teži nego što je Sanna mislio ali tek su počeli, he. Nindža viknu nešto nerazumljivo a potom posla nekakvu eksploziju na Sannu, eksplozija je prouzrokovana od njegove čiste chakre ali dobro. Sanna mu se samo isplezi.

#card432
Biram vatru.

#card103
Stvaram strukturu koja me u potpunosti brani od tvog napada. (-25 chakre 2 slota)

Previše si slab da bi bio Uchiha. Predaj mi tablu i pustiću te da živiš."

Na terenu sada imam 140 vatre i vreme je da to promenimo:

Moj fighting black coat mi daje mogućnost da svojim buff tehnika smanjim po 1 slot (posle drugog poteza).
#card71
Sada svi moji napadi vatre i lave imaju +100 demage i tehnike vatre koriste slot manje. (-75 chakre 1 slot)

#card73
Još stojim iza svog zida ali na ovaj hram kao i na tebe pada moj vatreni zmaj, čiji demage je ojačan za 100. (-55 chakre i 1 slot)

na terenu sada gori 190 vatre.


The member 'Sanna Uzumaki' has done the following action : #RP-OPCIJE


'NPC Jonin' :
Uchiha Muzej #world198


Tvoj laserski napad neće uraditi ništa, odbija se od mog zida i ja sam odbranjen. "Izbegao si sve moje napade do sada ali sada si gotov" Sanna je jedva čekao da isproba svoju novu strategiju, strpljivo je čekao ovaj momenat da njegov protivnik ne mari za vatru na terenu, kako bi uradio sledeću kombinaciju.

#card432
Biram zemlju

#card84
Kako mogu još jednom upotrebiti chakru iz svog fighting black coat,a koristim je za ovo. Sada svi moji napadi vatre (i neki napadi lave) imaju 200 demage do kraja borbe. (-25 chakre 1 slot)

#card58
Upijam svu vatru na terenu (200) i aktiviram svoju omiljeni tehniku Fire Soul
#card61
Sada svi moji napadi vatre (i neki napadi lave) imaju +400 demage na četiri poteza (-25 chakre i 1 slot)

#card66
Osnovni demage mog napada je 600 + 200 od upijanja + 400 od fire soul,a i +100 od fire hurricane. Ukupan demage koji ide na tebe je 1300. (-25 chakre 1 slot)

The member 'Sanna Uzumaki' has done the following action : #RP-OPCIJE


'NPC Jonin' :
Uchiha Muzej #world192


Jonin: 500 hp

Nisam uračunao jedan glupi buff pa je tako demage bio u stvari 1500 a ne 1300.

Neprijateljski cunami nije bio dovoljno jak da sruši moj zemljani zid. Sanna je počeo samo da se smeje na sav glas a onda je iza zida viknu: "Poslednja prilika momak, predaj mi tablu i pustiću te da preživiš" Nindža koji je goreo u plamenu vatrene kugle je viknu: "Nikada! Moj cunami je možda bio slab ali sledeći napad će ga uništiti."


#card432
Biram lavu.

#card1512
Izlazim iz zida i gadjam te metkovima. Demage jednog metka je 250 osnovno + 100 od FH + 200 od večnog buff,a vatre + 400 od FS, dakle jedan metak ima 1150 demage.