Ninja World

Powered by Forumotion™

Ninja World | Ostaci Ceremonijalnog hrama

Započni avanturu!
Stvori legendarnog karaktera kog će igrači pamtiti godinama i postani najjači ninja u igri.
Tvoja avantura počinje sada!


Info
Uputsvo
RegisterJoin Discord
Ninja WorldLog in

Ninja World - Roleplay Card Game

new_releasesView posts since last visit account_boxView your posts chat_bubble_outlineView unanswered posts done_allassessment Top Users of the Dayassistant_photoTop Users of the Game deleteDelete Cookies

Ostaci Ceremonijalnog hrama

Ostaci Ceremonijalnog hrama FFNvcx7

Ovde se nalaze ostaci ceremonijalnog hrama koji je uništen aktom Akumetsua i u kom je stradao ogroman broj jakih shinobija. Ovaj akt Akumetsua ostao je zapamćen u svetu kao čin najvećeg mogućeg terora.

Prvobitni izgled hrama :

Ceo ukrašeni grad je napravio putanju kojom se dolazi direktno do ceremonijalnog hrama. Tim ukrašenim ulicama proćiće mladi par koji se venčava i kojeg slavi grad, sada sa ovolikim zvanicama i većina sveta. Svi obični ljudi (non shinobi) koji su širom sveta pozvani su sada rasporedjeni po ulicama gdje čekaju tih 30 sekundi da Watatsu i njegova izabrana prodju i mahnu im.

Ostaci Ceremonijalnog hrama Beautiful-anime-style-cherry-blossom-in-a-park-at-warm-day-generated-ai-photo

Sami ceremonijalni hram može ugostiti 700 ljudi i većinom su zvanice najjače ninje u svetu, daimyoi, vodje nacija isl. Hram je ojačan dodatnom barijerom kroz koju je prolasko anulirana chakra u potpunosti kao i sve moći (jutsui) osim njenom kreatoru mladoženji Watatsuu. U prvim redovima odmah ispred oltara mogu sedeti tenini, potom od trećeg reda jonini, od sedmog reda chunini. Genini stoje iza klupa.

U hramu na orguljama svira legendarni maestro Mireno koji unosi mir i uživanje na ovom venčanju. Shiroi matičar će venčati mladoženju i mladu. Watatsuova izabrana je obična devojka iz predgradja sa kojom se upoznao pre par godina na nekoj večernjoj proslavi (koju je jedva nekako uspeo priuštiti sebi od obaveza). Zavoljeli su se jako brzo te je njoj ostavljao sve slobodno vreme koje je imao. Nakon ninja misija i daimyo posla došao bi njoj kući gde bi se malo vratio u život.

Watatsuov seal koji omogućuje odredjenim ninjama grada da izvode tehnike je poništen barijerom koja okružuje hram.

Ostaci Ceremonijalnog hrama Japanese-cherry-blossom-sdxl-cinematic-photography-fantasy-v0-3ysxpqbn6xab1

Storynote


U hramu možete pre početka čina venčanja napisati 3 posta maksimum.
Prisustvo venčanju daje vam 20 tokena, 4 skrola i 30 levela.


Polako bih došetao sa trga u ovaj prelepi hram. Kako sam malo pre hodao, video sam gomile i gomile ljudi. Malo sam se zamislio na ulazu te bih rekao u sebi 


Ovaj narod baš voli svog vođu, to je vrlo lepo.


Nastavio bih da hodam dok ne bih video nekoliko pomagača pri ovom događaju. Oni bi me upitali nekoliko pitanja vezana za to ko sam. Ja bih im odgovorio smireno i polako


Moje ime je Nagahito Santon i ja sam Chunnin


Nakon što bi dobili informacije ko sam oni bi me uputili da sednem na desnoj strani sedmog reda na nekom sedištu između reda i sredine. Bez problema bih otišao na to mesto i vrlo opušteno bih seo dok čekamo da se dogodi jedan vrlo važan događaj za istoriju Shiroia a možda i sveta.



Laganim hodom Taisei je polako koračao ka svom dodeljenom mestu. Odlučio se da se presvuče u novo odelo koje je bilo samo za ovu situaciju. Crno odelo koje je bilo lično krojeno za njega od posebne svile, koje su izrađivale najtalentovanije nindže iz Aburame klana. Zagledavši malo ostale ljude koji su takođe bili prisutni, po njegovom ukusu niko ni približno nije imao stila niti ukusa, pa je samo odmahivao glavom kako je pogledao u njih. Smireno i polako je došao do svog mesta, seo i osvrtao se da vidi da li će još neko njemu poznat naići. Pored svečanosti u vazduhu osećala se jako velika dosada, najverovatnije samo Taiseiu koji nije baš bio opčinjen prizorom koji vidi.

Ostaci Ceremonijalnog hrama FxHrWUj


Prolazeći kroz čitavu lepezu prirodnih lepota, Kogu su iz zamka uputili u deo koji je bio predvidjen za venčanje velikog daimiya. Sve je izgledalo kao u snu, šarene boje su prekrile Kogine muke, crvenilo i plavetnilo su se spojili u paletu i lek za Kogino bolesno oko. Zvuk shamisena kao i drugih tradicionalnih instrumenata je brujao i uzbudjivao Kogino srce.

Ostaci Ceremonijalnog hrama E893b956f9153b28aa3281da903f594d

Koga je primetio da je jedan određen broj gostiju već pristigao, kako je ušao tako se i njima pokloni u znak poštovanja. Koga sede na jedno od mnogih praznih mesta, razmišljajući o tome da li će i Hayato doći, namerno je seo daleko od svih gostiju kako bi "sačuvao" jedno mesto za Hayata.

Prateći publiku, stigao bih do centra dešavanja - onoga što smo svi do sad čekali (kako ko, meni je bilo svejedno) - ceremonijalnog hrama. Stolice su bile uredno poredjane, čin do čina. Da ne bih gubio vreme, odma sam otišao bliže prvim redovima kako bih se pravilno orijentisao. Čim sam video Taisei-a kako zauzima mesto, tu sam se i ja uputio.

Nije još puno ljudi došlo, te sam se uspešno približio mom saputniku

'Pozdrav.'

Rekao bih tiho, ne želeći da remetim atmosferu.

'Samo malo'

Rekao sam mu kako bi skupio kolena da bih prošao i seo njemu s leva. Malo sam ga preskakao al okej je, crno nosi, neće mu ostaviti fleke. Uredno sam seo, nameštajući još malo kravatu i košulju, a potom sam se okrenuo i zverao unaokolo, gledajući ko je prisutan, a ko nije (nije kao da sam ikoga znao).

Ušao je u ogroman prostor, građen po meri posebnom japanskom tehnikom spajanja drveta bez eksera, bez upotrebe čakre, ručno. Trud uložen u njegovu izgradnju i sama činjenica da tu stoji već vekovima Tsubasi dade neki osećaj nostalgije dok je gledao u njega. Video je u njemu generacije ljudi koje su prolazile kroz njega, godišnja doba, dan i noć kako se smenjuju jednom nadprirodnom čudesnom brzinom kao da su mu sličice letele pred očima. Ušao je na glavni ulaz prolaskom po desnoj strani golemog otvora u zidu. Unutra nije bio ništa manje impresivan. Ogroman krov koji je spolja izgledao kao crep iz unutra se videlo da je proziran i pružao je svetlost utišanu da ne bude neprijatna, a opet toplu letnju i to u bilo koje doba godine. Seo je na najudaljenije mesto od same ceremonije, mesto desnom uglu prostorije bližem izlazu. Odatle će moći videti svakog kada uđe i celu ceremoniju što mu je dalo sigurnost. Nikako nije mogao da prežali što mu je ona budala smestila. Da smatrao ga je za budalu, nije video širu sliku i zaslepljen je sobom. Možda ga neko nauči pameti u budućnosti.

Ahiru se iz sale za poklone zaputio pravo ka ceremonijalnom hramu gde se treba odrzati vencanje. Polako je laganim koracima dosao do mesta gde je on trebao da saceka da se vencanje obavi. Bilo mu je bas neprijatno sto on jedini stoji od svih ljudi koji se nalaze u hramu. Nije zeleo da ga to mnogo omete u tako lepom dogadjaju ali ipak mu je vrlo smetalo. Morao je da stoji i nije mogao da uradi nista kako bi izbegao to i kako bi seo negde da kao i svi saceka taj svecani trenutak. Svakako bio je srecan sto je pozvan na ovako svecan dogadjaj i odlucio je da malo razgleda po hramu a ne po ljudima. Hram je bio vrlo lepo odradjen i bas mu se svideo dizajn svega sto se nalazilo unutra. Posebno klupa na koje on naravno nije mogao da sedne, napravljene su od prelepog drveta koje mu se cinilo bas udobno. Vrlo mu se svidjalo jer je hram bio prozracan i uvek je poneki suncev zrak dopirao do njegovih ociju. U tom trenutku sunce je obasjalo tacno na mestu gde ce se izgovoriti zaveti. Videlo se da je mnogo truda ulozeno ne samo za ovaj hram vec i za ovaj divan dogadjaj koji ce se uskoro desiti.

Možda ga neko nauči pameti u budućnosti. Gde je njegov saputnik (Senshu Hyuga - ni ime mu ne zna po rp)? Nije ga video celo venčanje. Možda nije ni došao. Morali su da se vide nekad to je sigurno, da bi ispričali nove priče koje su im se dogodile. Generalno da mu ispriča kako je prevario kuvara i susret sa moćnim kul likom crvenih očiju. Kad malo bolje razmisli i nije ga toliko dobro poznavao. Jednostavno sudbina ih je spojila i nisu jedno drugom išli na živce. Malo su pričali do sad. Moraće to da popravi i bolje upozna saputnika sa kojim deli sudbinu. Kako se zove? Da! Mi se nismo ni predstavili jedan drugom, a putovali smo zajedno po svetu par nedelja. Mišićavu belu glavu ni ne zanima kako se zovem? Pihhh... Nevidljiv sam. Prosek. I zašto bi ga zanimalo? (žalio je sam sebe)

Nakon sto je odneo svoj poklonu salu, dosao je do hrama. Spoljasnost hrama je dolicila vencanju ove razmere, ali unutrasnjost je bila na svom nivou. Ovaj hram je bio jedno od najlepsih mesta koje je Torai ikada posetio. Odsjaj koji su pravili zraci koji se odbijaju od prozora i plocica na podu, farbali su zidove raznim bojama, izgledajuci kao nesto iz bajke. Krosnje koje su obavijale stubove, i prelep oltar u sredini su samo dodavali na takav osecaj. Bilo je mnogo ljudi vec unutra, ali Torai se uvek lagano provlacio kroz masu. Bio je donekle uzbudjen posto dugo vec nije bio na vencanju, poslednji put pre mozda nekih dvadesetak godina kada se jedan od njegovih prijatelja ozenio po osmi put u svojoj sezdesetoj godini. Brzo je stigao do osmog reda i seo na jedno od slobodnih mesta gde je nestrpljivo cekao pocetak ceremonije.


Sakechi je nakon sto je ostavio svoj poklon u sali za poklone krenuo prema mestu gde ce se odrzati ceremonija vencanja. Laganim koracima stigao je do tog mesta, pazljivo promatrajuci okolinu. Stanuo je tamo i strpljivo cekao da se pojave svi gosti, kao i mladozenja i mlada.

Dok je stajao, razmisljao je o znacaju trenutka i o tome kako je zivot nepredvidiv. Nestrpljivo je ocekivao da ceremonija pocne, nadajuci se da ce biti svecana i radostna, bez obzira na nedavne izazove koje je prosao.

Ruri, malo onako umoran, dolazi do ceremonijalnog hrama. Mirisi cveca davali su lepu atmosferu koja se sirila citavim hramom. Usao je sa svojim belim odelom koje je sacuvao za ovaj momenat. Unutra je bilo vec dosta ljudi sto ga je malo uzbudjivalo, takodje je cuo da je tu moglo da se smesti 700 ljudi. Nasao je prazno mesto u pozadini sale te je tamo i seo i cekao.

Vjencanje konacno treba da pocne i velika rulja se uputila ka centru desavanja, tako da je Fukushuki krenuo zajedno sa grupom ljudi. Kada je dosao vidio je da je vec veliki broj ninji doslo tako da se polako zaputio ka njegovom mjestu da sjedne i da razgleda uokolo. Njegovo odjelo je bilo vise posebno od ostalih zato jer na ledjima sadrzi simbol njegovog klana, a i ostali ninje se nisu lose obukli. Muzika je svirala i veselje je kruzilo svuda oko ninji, Fukushuki nikad nije vidio nesto ovakvo veselo.

Kada je sjeo cekao je momenat dolaska mladenaca, posto je znao da su spremili nesto specijalno za to, tako da je smireno cekao njihov dolazak. Do tada je slusao muziku i divio se atmosferi.

Beo Fuma, laganim koracima, zauzima treci red u hramu za vencanja. Sa stalozenim drzanjem, njegova figura pokazuje mir, dok analiticki pogled pazljivo posmatra ceremoniju. Tajanstvena aura, koja prati najboljeg nindzu iz Fuma klana, stvara prisustvo koje privlaci paznju, Seo je na rub desnog reda. trecem po redu. Sacuvao je mesto sa njegove leve strane za svog pobratima, dok je samo u svojim mislima vitlao njegove emocije i simulacije odredjenih dogadjaja.

Jos vise ninji je dolazilo na ovo bujno mjesto puno veselja i radosti, Fukushuki je bio sretan sto je dosao ovdje da iskusi ovakvu atmosferu ali i da izvidi ostale ninje. Mislio je sta su jos pripremili za ovo vjencanje, ali nema vise sta da se doda da bude jos bolje posto je vec savrseno. Dok je cekao uzivao je u zvukovima orgulja cije note kruze ninjama.

Ljudi su se poceli skupljati u hramu u kom je trebala biti odrzana ceremonija vencanja pa je samim tim pristigao i Oliva. Odeven svecano, ali ipak bez kravate iskusno otkopcana prva dva dugmeta na kosulji da do izrazaja dodju prepucane grudi, na kraju dana mozda bude bilo slobodnih devojaka za upoznavanje. Usao je u hram i seo na prvo mesto do vrata u poslednjem redu kako bi mogao da snimi svakoga ko udje a i kako bi njega svi oni primetili.

Put do samog hrama odisao je nekom lepom, pozitivnom atmosferom. Probijajući se kroz gužvu, koja se stvarala oko ulice kojom su mladenci trebali da prođu, stigli su do samog hrama. Velelepna građevina, koju do sada nije imao prilike da vidi ostavila ga je bez teksta. Ušavši u hram pogledao je pozivnicu u potrazi za numerisanim mestom kojeg nije bilo. Video je da je za ninje ranka kao što su on i Reo rezervisano sve od trećeg reda pa se zaputio ka jednom od praznih mesta.

"Ovde smo." - reče Reu za kog se nadao da se nije zagubio u gužvi.

Kada je seo doterao je svoje svečano odelo i mirno čekao dalje odvijanje tog događaja. Po svemu sudeći ceremonija bi trebala da počne brzo.

Nakon što je dovršio svoj razgovor sa tumačem, napokon je mogao otići kući da se naspava. Jedna muka, doduše, ostala je. Sva odela, makar sva ona koja je namenio za proslavu bila su iskvašena i ukaljana, te nije imao u čemu da se pojavi. Sva sreća, to veče je bio izuzetno koristan za grad pa se ižickao za fine tradicionalne svilene odore, sa sve malim žigom Shiroi grada i sve krojačem koji mu je uzeo mere i koliko je to vreme dozvoljavalo prepravio šavove kako bi mu više odgovarali. Dobri stari dani. Iduće jutro kada je obukao to odelo, osetio je da je prvi stepen njegovog uspeća napokon gotov.

Hodajući do hrama, osećao se kao da je proslava namenjena njemu. Bezbrižno, skoro pa bezobzirno je gurao ljude kako bi prošao. Jedna stvar ga je kidala; da li se nadao da će biti nereda kako bi ga mogao utoliti, ili da neće kako bi valjanim slavljem mogao krunisati svoj uspeh? Videćemo već. Čeličnu ruku koja je za njega sad postala više simbol nego sprava predao je na ulazu, ali je uputio da se nalazi kod jednog specifičnog stražara kako bi joj se u nesrećnom slučaju brzo mogao vratiti. Odmah po ulazu ugledao je kolegu sa kojim još nije izravnao časti. Seo je kraj Kakao Olive.

Oho moj mračni prijatelju, lepo si se sredio za ovaj presveti događaj. Zar prosto ne tinjaš od uzbuđenja? Pogledao je unaokolo zadovoljno, videvši da nema više nereda nego što bi se očekivalo na svadbi ovih razmera. A to me upravo i podseća, kako stojiš sa našom opkladom?

Sav nadrcan i zapušten, zbog kocke na kojoj je proveo već 3 dana, krenuo je ka hali za venčanje, nije se sredio ni malo za ovako važan događaj, na svome odelu imao je rupu koja je pokazivala na njegov Akumetsu seal, ne bi li se ljudi zapitali šta je to i ko je on. Po samom ulasku u cremonijalni hram seo je na sam kraj srednjeg reda, pored prolaza kroz koji je trebao proći mladi par. Strpljivo sam čekao da se to desi, sa nekim manjim ali čudnim razmišljanjima u glavi.

Stigavsi do mjesta gdje se desavala ceremonija zastane par trenutaka ispred hrama i ptije nego uđe popravi tako svoje odijelo da mu stoji ko saliveno i zakoraca unutra. Dobar dio ljudi je vec bio tu, uskoro bi trebalo krenuti. Pogleda malo uokolo ne bi li nasao slobodno mjesto kad vidi zadnje redove polu prazne te krene prema njima. Zauzeo je prvo slovodno mjesto iako nije odma sjeo zago zastade na par trenutaka gledajuci u elegantno uređeno okruzenje koje je oduzimalo dah.

Pozdrav brate moj, hvala na udeljenim komplimentima mogu i ja tvoj izgled da pohvalim naravno u Olivinoj glavi niko mu nije bio ni do kolena pored dobrog provoda ipka je dosao i da lovi (tu se ne misli na ljude sakom metalnom nego nesto drugo) morao je da izgleda lepo .
Aaa sto se toga tice... bilo mu je mrsko da prizna i skretao je pogled dok je cesao potiljak glave.
Paa nije to tako lose kao sto izgleda, al predpostavicu da si ti imao vise srece tako da cu prihvatiti da bude nereseno samouvereno je izgovarao Oliva dok se smeskao i kroz isti taj osmeh namigivao svom prijatelju.
Mozes sesti pored mene ja sam sam ovde, ne znam kakav si na ljubavnom planu ako si slobodan mogli bi veceras posle ovoga da obarimo nesto ako me razumes he he

Primetio je da Kakao vrda što se tiče opklade ali sve mu je toliko sjajno pošlo za rukom da je dobitak te opklade postao sasvim nevažan. Pružio je uljudno ruku.

U pravu si Kakao, siguran sam da ni ne znaš koliko si u pravu. Mojoj sreći skoro pa da nema granice. Dogovreno, nerešeno! Imaš ovde čak i jedno piće na moj račun. Piće je bilo na račun mladenaca.

Sada kada je teret pokušaja da se proslavi napokon prošao mogao se napokon okrenuti vedrijim stvarima, upravo onima koje su i drugoj momčini bile na pameti. Valja ostati trezven, ali valja i prolaviti... Presekao je, ukoliko se nešto zaista katastrofalno ne desi, ovo je noć za zabavu! Mudro zboriš ljudino, istinski mnogo mudrije nego što bi tvoja građa predložila! Što bi mladoženja jedini imao ženu nakon što smo se mi toliko namučili? I prvi put otkako je stigao na ostrvo, istinski i grohotno se nasmejao.

Dve ninje suprotnog izgleda sa nešto par sličnih boja u svojoj odeći i naočarama dolaze i sedaju u prvi red. Jedan beše crn ko noć drugi beo ko sneg. Jedan beše hodao vešto, elegantno drugi se gegao samo. Jedan beše ozbiljan, drugi sa blagim osmehom spreman za malo zabave.

Seli su u prvi red, osvrnuli se oko sebe poznali par lica sa poternica i možda previše glasno iskomentarisali za njihovo dobro.

Iz mesta u kome sam trenutno video bih par ninji koji porlazi i kreće se kroz halu. Kad sam video da sedaju u prvi red odmah bi zaključio i rekao bih u sebi


Ha znači ove ninje su tenini?


Uprkos njihovom suprotnom izgledu zaključio bih da su oni ninja duo koji radi zajedno i pretpostavio bih da imaju veliku moć u sebi sa kojom verovatno mogu da pobede većinu ljudi ovde ako ne i sve

Ototsu je nakon nekog vremena zakoracio u ceremonijalni hram gde ce se odrzati vencanje. U elegantnom kimonu zauzeo je svoje mesto među gostima, dok su svijeće bljeskale u hramu.

Razgledajuci velicanstvenost ovog hrama Ototsu je, zajedno s okupljenima, s nestrpljenjem čekao trenutak kada će vencanje poceti i kako ce mlada i mladozenja postati životni partneri.

Ceremonijalni hram odisao je blistao u svakom detalju. Velika drvena vrata ukrašena delikatnim rezbarijama dočekivala su goste s bljeskom prošlosti. Unutar hrama, zlatni reljefi na zidovima prikazivali su drevne mitološke scene, dok su svetlost svijeća stvarale igru sjena. Na crvenom svilenom tepihu, cvetni aranžmani dodavali su boje i eleganciju, savrseno mesto za neki ovakav svecani dogadjaj.

Srce je snažnim udarima odzvanjalo u glavi dok se Hajato peo nesigurno ka vratima Citadele. Bacio je pogled preko ramena ka Tomoe, trudeći se da izgleda ravnodušno i hladno. "To je to. Odavde nazada više nema, s toga te neću ni pitati jesi li sigurna" govorio je blagim glasom tako da ga samo ona može ćuti. Trudio se da ne čini direktan pogled sa bilo kim prisutnim u nadi da će uniforma, kapa i lopata-đubrovnik biti dovoljni da ga prikriju u ovoj masi. Nadao se tome da će Tomoe prepoznati na ovom venčanju svog ubicu i njegovog podmetača jer je bio i više nego siguran da će zlikovac biti prisutan. Lagani hod, blago oboren pogled i uniforma čistača iz hotela trebalo je da osiguraju da Hajato neće upadati u oči. Ostalo je samo da se nada najboljem ishodu, jer u njegovim rukama ne beše ništa više do lopate. 

Stupio je u Citadelu kao senka, nečujno i polako, trudeći se da ostane blizu izlaza i neprimetan do kraja ove ceremonije. Pogledom ispod oka, skenirao je i analizirao atmosferu i prisutne. 

Vrijeme je polako prolazilo i dolozazilo je sve vise i vise ninji, sve dok nisu dosla neka dvojica koja su se cinila ozbiljno. Fukushukiju su i zgledali kao yin i yang zato jer je jedan bio bas crn a drugi bas bijel, bili su kao crno i bijelo zato jer je jedan bio totalna suprotnost od drugog. Skontao je da su Tennini jer su sjeli u prvi red to jos znaci da su jaki i pametni, kada su sjeli bas su glasno komentarisali par ninji koji su prisustvovali ovom dogadjaju.

Citadela u koju su ulazili bila je poput portala u njenu sudbinu, a venčanje, mesto na kojem će možda otkriti ko je bio njen ubica. Njen puls ubrzavao se sa svakim korakom, a osećaj napetosti pratio je svaki njen pokret. U trenutku dok su prelazili prag, progutala je knedlu. Hayatove reči odjekivale su još dublje u njenom umu, pružajući joj osećaj podrške koji je bilo teško opisati.

Venčanje koje se odvijalo unutar dvorane nosilo je svoju vlastitu atmosferu. Miris svežeg cveća mešao se s uzbuđenjem koje je visilo u vazduhu. Išla je odmah za Hayatom, trudeći se da joj lice uvek bude bar napola pokriveno, tj. da ni u jednom trenutku ne bude frontalno okrenuta ni prema kome. Ruke su je žuljale koliko je jako stezala metlu i kada je to shvatila tek tad je popustila stisak i odložila je do sebe, nestrpljivo iščekujući dalja dešavanja.

Dan kao i svaki drugi, pomislila bi ona. Da, venčanje je bilo na pomolu, ali za nju je to bilo nešto sporedno - dosadna obaveza koja se mora ispoštovati. U mislima joj je bilo kako će se ona dvojica (Koga Yari i Hayato) obradovati kada vide svoj ormar u novom izdanju.
Lukav osmeh nije mogla sakriti sa lica. Odvažnim koracima išla je ka svom mestu, ignorišući sve muške poglede ka njoj i njenoj teget haljini sa golim leđima. Izvadila je svoju dugu tanku cigaretu iz tabakere i zapalila je brzo, dok šibica još nije stigla ni do polovine.

Ostaci Ceremonijalnog hrama Alphard_1

Njen pogled bi lutao sa jednog na drugog gosta. Najviše je posmatrala one u daljini, koji bi naprasno mogli prići i pokvariti joj doživljaj.

Ali avaj, nevolja je došla iz drugog ugla. Nespretna posluga koja je prolazila glavni prolazom izmedju klupa u hramu razbila je čaše pića i prosula korpe ćveća korištene za dekoraciju enterijera. Lom stakla uzbunio je sve goste u blizini. Zumi je u tom trenutku bila šokirana, no tome nije bio razlog lom već ona. Njeno blago sedelo je u klupu iza nje, od krvi i mesa. Najednom, njeno lice postalo je belo i bledo, kao da je videla duha. Usne su joj posvetlele i osušile se, a krv se koncentrisano skupljala u mozgu.

Nikada ranije nije se desilo da ona ne ispuni svoj zadatak. Samouverena kakva jeste, nije mogla pojmiti da je pogrešila. Osmeh sa lica nestao je brzinom svetlosti, a gnev i sujeta ispuniše njenu dušu.

,,Ovo nije moguće." - pomislila je u sebi. Žena iz ormara sedela je na nekoliko stopa od nje. Hiljadu misli ispunile su njenu glavu. Na sreću, bila je profesionalac i držala je jezik za zubima. Morala je smisliti svoj sledeći korak, no to nije bilo moguće dok se ne smiri. Oni ipak nisu znali njeno lice. Kako bi ovladala situacijom, poslužila se starim trikom iz knjige - približila se neprijateljima i sela ispred njih, na klupu gde će joj biti na dohvat ruke u slučaju da se potegnu noževi. Saznavši da je plavokosa devojka preživela, ostala je zaprepašćena i pod utiskom nije joj zapalo za oko da pored nje sedi ni manje ni više nego čovek koji je trebalo da preuzme odgovornost za zločin koji nije počinio.



Kako se sve više i više hram punio gostima maestro dirigent je kako svojim štapićem tako i orkestrom pravio najlepše melodije koje je većina prisutnih do tada čula.  Dečica su trčala i prolazila bacajući cveće svuda po prolazu medju klupama čiji se kamen jedva i video od latica karanfila, ruža i lala.

Straža ispred zamka formirala je red i bila je spremna da kroz nekoliko minuta dočeka mladence.

Nije ženidba bila toliko loša ideja kad je video koliko je sati dok je pokušavao da sredi odeću na sebi. Da je bilo bilo čije drugo venčanje, ama znači bilo čije drugo na ovom svetu tri bi ga brige bolele. Slučaj je bio da je bilo venčanje njegovog najboljeg druga koji nije smeo propustiti iz milion raznih razloga.



Stigao je tik pred dolazak mladenaca u ulici iza ugla osecao je njegovu idiotski nenormalno gustu chakru. Znao je da će Watatsu izgledati ko idiot na venčanju bar u  njegovim očima nakon svega što su prošli.

Bacio je cigaretu ispred hrama (ima i on stvarno nekih granica). Nakon prolaska kroz barijeru chakra koju je osecao iznad nestala je samim nestankom njegovih sensor sposobnosti. Prošao je i otišao do samog kraja hrama gde je stao u blizini matičara koji će venčati mladence. Preko puta njega bila je kuma. Djelovalo mu je da je video negde. Bez kafe u organizmu od tog jutra, nije imao pojma gde.



Reo i Neo, oboje u svečanim odelima, dolazili su zajedno prema ceremonijalnom hramu. Kroz gužvu su se probijali prema ukrašenoj stazi koja ih je vodila direktno do hrama, gde će se odigrati venčanje Watatsua. Reo je bio prvi koji je primetio veličanstveni hram u daljini. Oduševljen prizorom, nije mogao da se suzdrži od komentara

Pogledaj ovo, Neo! Hram je zaista neverovatan. Izgleda da su svi uložili puno truda u ovu ceremoniju.

Kada su stigli do hrama, Neo je pažljivo pročitao pozivnicu kako bi pronašao mesto.

Znaci skoro prvi redovi, lepo.

Krenuli su ka svojim mestima, odvajajući se od gužve i uzimajući svoja sedišta. Nakon sto je Neo rekao gde su njihova sedista Reo je potvrdno kimnuo, zahvalan što su bez problema pronašli svoje mesto. Dok su čekali početak ceremonije, Reo je pogledao oko sebe, primetivši sve značajne ličnosti iz ninja sveta koji su zauzeli svoja mesta u prvim redovima.

"Zamisli, venčanje Watatsua. Mislim da će ovo biti nezaboravan dogadjaj. Da jedan covek, moze okupiti ovoliki broj ljudi, zaista neverovatno.

Nastavili su mirno čekati, s nestrpljenjem i radosti u iščekivanju ceremonije koja će se ubrzo odigrati pred njihovim očima.

Ostaci Ceremonijalnog hrama 6c10609e8212ba072582a67fde493d32



Nije izgledalo da je bilo moguće ali dok su se mladenci peli uz stepenice muzika je ovladala još nekom emotivnijom i elegantijom aurom kroz ceo prostor hrama. Svi su bili okrenuti i gledali na sami ulaz hrama. Dok su se peli stepenicama sa svetlom sunca koje je tek podne na nebu prešlo, hramu su prilazile samo njihove siluete. Ulaskom kroz vrata koja bi da mogu prepričala hiljadu ovakvih venčanja njihove face su bile u potpunosti vidljive. Smešili su se oboje uzbudjeni srećni i zaljubljeni. Medju ljudima bilo je Watatsuu previše poznatih lica (pa čak i ljudi koje je hteo loviti u skorijoj budućnosti) no to je i ono što je htio. Skupiti svet na miran dogadjaj, započeti dijaloge, ukinuti bounty sistem, ostvariti trgovinske rute. Watatsu nije dozvolio da više od par sekundi to bude u njegovoj glavi već se fokusirao na Tinnan. Prošli su do kraja hrama ispraćeni pogledima više stotina ljudi. Tinnan je poznavala samo nekolicinu i postojao je u njoj žal i dalje što samo nemaju standardno venčanje, već je njen dragi napravio internacionalni politički dogadjaj.

Došavši na vrhu sale Watatsu se osvrnuo i pogledao sve prisutne koji su sedeli. Ceremonija je bila spremna da počne.

Hajato je stajao u uglu dvorane, njegove oči neprekidno su prelazile s lica na lice, analizirajući svakog prisutnog gosta. Kao pozvani gost na venčanju, on je trebao da uživa u svečanosti i lepotama koje su ga okruživale – raskošnom dekoru, melodijama koje su dopirale od orkestra, i sreći koja je isijavala od mladenaca. Međutim, njegova uloga tog dana bila je daleko od uživanja u proslavi. Iako je ceremonija bila prepuna veselja i ljubavi, za Hajata, to je bilo poprište potencijalne tragedije. Svaki smeh, svaki aplauz, svaki plesni korak, mogli su biti prekinuti u jednom stravičnom trenutku ako ne uspe u svojoj misiji.

Hajato je bio svestan rizika koji je nosio ovaj zadatak. Svaki put kada bi njegove oči prešle preko mnoštva, pitao se da li je među njima negde skriven ubica, spreman da ponovo udari. Osećao je teret odgovornosti, znao je da bi svaki propust mogao dovesti do katastrofalnih posledica. Njegova reputacija kao samuraja, njegova čast i obaveza prema pravdi, sve je bilo na kocki.

Dok je stajao tamo, prerušen u skromnu uniformu čistača, Hajato je razmišljao o ironiji sudbine. Došao je ovde kao počasni gost, a sada je stajao u senci, suočen s mogućnošću da ovaj dan završi tragedijom, čak i njegovom sopstvenom smrću.

Polako bih se okrenuo čuvši slavlje ljudi i zvuk otvaranja velikih drvenih vrata. Kao što je moj instikt pretpostavio to su bili mlada i mladoženja koji su izgledali prekrasno zajedno. Ulaskom u prostorije zasjajili su celu sobu i svi su bili srećni da ih vide tako zaljubljene jedne pored drugih. Gledao sam kako koračao i bio sam vrlo srećan za to dvoje koji su uprkos svim preprekama života došli do ovog veličanstvenog događaja. Bilo je predivno videti njih dvoje kako hodaju niz dug crveni tepih do altara sasvim smireno i srećno. Nisam znao puno o svim ljudima ovde ali sam mogao videti to da je ovaj čovek uspeo sve da pomiri i da ovekoveči ovaj događaj tako što je doveo sve ove ljude da na jedan miran način pozvao proslave ovo venčanje. Jednostavno bih se nasmejao srećan za ovaj predivan događaj koj će se desiti i jednostavno bih se nadao da će se ovakve stvari sve češće i češće dešavati i da će narod sa vremenom zaboraviti na rat kao opciju i videti svetlsot u miru kao što su njih dvoje videli na ovaj predivan dan.

Jedva sam stigao na vjenčanje. Scenario je bio velike ljepote nisam nikada prije video ovoliku količinu ljudi okupljenu na jednom mjestu pa ni na trgu.

Avi izvanredni u svojim vještinama, svaki od njih bolji od drugog.
Sva sjedišta su bila ispunjena pa sam stao u redu sa ostalima.

Hvala bogu pa ih nije puno primjetilo ovo je bio prizor koji se vidi jednom u životu nisam htjeo da ga propustim.

Sve pred mojim očima se moglo svrstati u jednu rječ "Izvanredno."


Gledajući ovo divno venčanje iz blizine, Koga je bio oduševljen. Ovo je ujedno bilo i njegovo prvo venčanje kojem je ikada prisustvovao. Veliki broj ljudi koji je došao u ceremonijalni hram i koji je ispunio prostoriju, vreme i vazduh je činio celu situaciju neprijatnom. Koga je osećao i neke moćne chakre oko sebe. "Baš šteta." komentarisao je Koga misleći kako je baš šteta što i Hayato nije ovde. Koga nastavlja da gleda ceremoniju i da uživa u jelu i piću, gledajući i upijajući sve oko sebe, svaki detalj, svaku melodiju, svačiji glas.

Matičar, stariji čovek ispred mladenaca je pozdravio sve prisutne. Dao im do znanja da je venčanje u pitanju ako se neko bio zbunio (stariji čovek napominjem). Šala na stranu to su sve bile tradicionalne forme sklapanja braka koje su svim bile poznate. Devojkama od kad su videli kako je venčanica lepa bela haljina i momcima dan pred venčanje čisto da vide kako cela stvar funkcioniše. Nakon tih uvodnih tradicionalnih stvari, preko nekih emotivnijih pitanja bližili su se onim vanvremenskih - sudbonosnom DA i gromoglasnim aplauzima koji su pratili tu reč. Kroz svoj tekst ispisan na starijem dosta korišćenom komadu papira matičar je stigao do rečenice koja se zadnja postavlja pred zavete. Naravno nije bila upućena mladencima pa je digao pogled sa papira i uputio je svima prisutnima simbolično jer se verovalo da ćutnjom na odgovor dodatno učvršćuje brak mladenaca.


"Ako postoji neko ko ima razlog zašto ovo dvoje ne bi trebalo da se venčaju, neka sada govori ili zauvek neka ćuti."

Zna da nije u maniru da kaze bilo sta i da je postavljeno pitanje retoricko ali ipak Olivi je kroz glavu prosao scenario u kom bi ustao sa svog mesta i rekao da se on ne slaze sa ovim. Ako bi njegova ideja prosla mozda bi on mogao biti taj koji bi dobio mladu prve vencane noci posto vencanja vec ne bi ni bilo. Naravno to su bile samo misli nije hteo nikome da kvari raspolozenje. Na kraju se samo nasmejao na postavljeno pitanje maticara, onako bez tona samo grimasa

Taisei, smešeći se blago, podigao je ruku kako bi prekinuo trenutno ozbiljnu atmosferu. Svi su ga pogledali, a on je sa osmehom rekao:

"Gospodine matičaru, mislim da svi prisutni imaju  razloga da ova dva divna lica ujedine svoje sudbine. Zato smo svi ovde, zar ne? Tako da predlažem da zauvek ćutimo i uživamo u ovom čarobnom trenutku!"

Njegova šala izazvala je smeh među okupljenima, razbijajući malo napetost i dodajući dodatnu notu vedrine ceremoniji venčanja. Uradio je to čisto radi pažnje, uživao je u tome da bude viđen a ovakav gest bi mogao da mu donese viđenost i pažnju svih okupljenih trenutno.

Sva lepo ukrašena sala samo je čekala na mladence, koji su ubrzo i došli. Zakletno pismo teklo je sporije nego inače. Osvrnuo se oko sebe i posmatrao ljude pokušavajući da razazna lica sa poternica. Nedugo zatim, vratio se ka slušanju same veridbe, do trenutka kada je matičar postavio previše dobro kliše pitanje koje dobar matičar ne sme da postavi. "Da li neko ima nešto protiv njihovog braka?" Digao se na noge, te je stao na sam centar hale. Gledajući u mladence počeo sam da razmišljam o svom životu, o svojm postupcima, a posebno ovom zadnjem, da li je sve to bila greška, ili pak ne? Ne znam, to je jedino odgovor koji sam mogao da dam. U trenutku gledanja mladenca, osvrnuo sam se ponovo gledajući gde li je Beo, i da li je tu, čuo sam njegov glas, bio sam siguran u to. Emocije su prepravile moje telo, pogled u očima prema mladencima više nije bio isti. Stvari se sada nisu mogle vratiti u normalu, ali sam kasno to shvatio. Vrativši svoj pogled na madence, namrštio se pomalo.

Ostaci Ceremonijalnog hrama C08b3f02fed8c8e854523c81b4fe4485

Dok je starac matičar postavljao tradicionalna pitanja tokom ceremonije venčanja, Reo je promišljao o značaju ovog rituala. Smatrao je da je venčanje samo još jedan od besmislenih obreda koje društvo postavlja, pokušavajući da utvrdi nekakav red u haosu života. Iako je bio ovako stalno nasmejan i pravio se da mu je ovo sve nekako u redu, to je radio samo radi sale i zabave. Nista ga ovde preterano nije zanimalo sem da se provede i zabavi.

Dok je matičar govorio izgovarao svoje reci prema zvanicama, Reo je u sebi mislio  kako su to samo prazne reči koje tradicija forsira. Bio je svestan da većina ljudi prisustvuje venčanjima s tradicionalnim očekivanjima i raduje se ovakvim događanjima, ali za njega, to je bila samo farsa u moru besmislenih činova. Malo ga je ponela atmosfera, te je bio dosta opusten u poslednje vreme, ali sav ovaj govor, je u njemu poceo ponovo da budi isti osecaj beznacajnosti gotovo svega.

U njegovim očima, čitava ta ceremonija i rituali su bili deo iluzije kojom ljudi pokušavaju da pridaju smisao životu. Gledao je na te reči matičara kao na izraz kolektivnog stvaranja značaja, dok je njegovo nihilističko srce ostajalo ravnodušno pred ovim običajima, ipak njegova maska da sve vreme bude nasmejan i raspolozen se izrazila i ove misli su prestale, pretvarajuci se da mu je ovaj trenutak veoma dragocen, kao i do sada.


Ostaci Ceremonijalnog hrama 7e57aa6ce7da07e1ef70f782a9f92006

suma sumarum: mudro ćuti

Njegovo mesto kao što je i očekivalo dalo mu je odličan pogled na halu i sve što se dešavalo u njoj. Watatsu-a je sad prvi put u životu video i mogao je po izgledu samo da ga nahvali. Odelo krojeno po meri prijanjalo mu je uz moćno mu telo, kosa luda zalizana nečim al gelom sigurno ne pošto se nije presijavala ko da je masna već ono ko normalna kosa. Matičar retorski zatraži odobrenje od svih, na šta par budala ustade i odgovori sa odobravanjem. Mlada pod velom i haljinom imala je gracilnu figuru kao neki labud da je hodao onom stazom koja činilo mu se vodi u raj na zemlji. Zamisli uspeš sa tako moćnim čovekom da se spanđaš i udaš? Mora da je iz porodice nekog od okolnih daimyoa, princeza neka... Što on ne dobi na lutriji po rođenju da bude u njenoj koži? (nastavlja da mrmlja u sebi ovako nešt ne bitno)

Primjetio sam bjelokosog čovjeka koji mije pomogao kada sam bio otrovan pričao je o slogi koju smo svi zamišljali da će biti na ovom vjenčanju. Mdjutim čovjek oštrog pogleda je ustao na sred sobe i počeo da ih odmjerava pogledom kao da su njegov plijen.

". . . . . . . ."

Nisam mogao da vjerujem šta se dešava predamnom ovo mora da je genjutsu nakon kratkog pogleda ka mladoženji da vidim njegovu reakciju, zatim se okrenuh ka crvenokom da vidim da li me je bata stavio u genjutsu. Ovo prosto nije realno.

Ne mogu da zamislim kako neko može da ima tolike smjelosti da pred ljude ovoga kalibra se tako ponaša.

Bio je ubedjen da će ustati i da će reći bilo kakve stvari koje bi mogle naškoditi venčanju. I sama nije znala da će njegova barijera da je spreči da izgovori bilo šta. Kada je matičar izgovorio reči nije se okrenuo isti tren već je čuo reči momka jednog kako niko nema prigovore i da će svi ćutati što ga je nasmešilo malo. Refleksno samo okrenuo se da vidi da nije ustala i da ne pokušava govoriti i videvši da je nema nigde da je shvatio šta joj je smestio okrenuo se nazad. Krajičkom oka... video je mladog ninju iz Akumetsua kako ustaje i staje na sred hola. Glavu je sada usmerio direktno ka njemu posmatrajući svaki detalj njegovog bića. Imao ga je na svojoj listi Akumetsu ninji koje prisustvuju no znao je da nema mogućnosti da uradi ama baš ništa na ovakvom dogadjaju pod ovim barijerama.

Imaš li nešto da kažeš Akumetsu momče...

Rekao je ozbiljno, nije želeo da mu neko kvari ovaj dan.

Tenzija u svima nama, posebno samom Kurou koji je morao da ispuni svoj zadatak, bila je prevelika. Njegov trenutak je došao, fokusirajući svoj pogled na mladoženju, istovremeno ignorisao svaki pokušaj nekoga da mu se obrati. Uperio je prstom i poručio mu reči od viših sila Akumetsua.

"Naš poklon je vaša smrt..."

U trenutku govora, sve misli su preplavile moj mozak. Umreću, zajedno sa svima ovde. Zašto sam bio ovako naivan i glup? Da li me je imenjak zeznuo? Zašto sam morao da uzmem taj papir uopšte? Pitanja su preplavila njegovu glavu. Nije želeo jedini da umre ovde, od strane ovog zlog čoveka čije je venčanje. Pogledom ka svojim pobratimima, stavio sam ruku na svoj Akumetsu Seal. Bez oproštajnih reči, ljubičasto svetlo sa mog desnog ramena izbilo je na sve strane, eksplozija se desila.

Storynote: Appropriate Invitation



Iz Kuro Santonovog tela se aktivira masivna eksplozija chakre koja počevši od njegovog tela briše sve na mikroskopskom nivou u celom gradu. Zadnje što vaši karakteri vide pre smrti je ljubičasta svetlost.

Damage eksplozije 10000dmg.
Zagarantovani damage eksplozije 10000dmg.


Ostaci Ceremonijalnog hrama Evangelion-2-0-purple-explosion-ca1qfkmdab5carcz


Ostadose samo dugmici...

Nije verovao da dete poput prisutnog Akumetsu plavušana prokletnog može biti prijemnik tolike količine energije. Nije verovao da je takav seal uopšte moguć. Limitiran dostignućima svog života realizacija postojanja nečeg iznad nije mogla da bude deo njegovih jednačina. Ovo je bio kraj i znao je to. Prevaren je i ponižen u ideji da može promeniti točak koji se zauvek vrti. Da se samo setio ove ideje par godina ranije dok je Akumetsu bila početna mala organizacija koja je prebijala kraj sa krajem. Sve bi bilo drugačije.

Siguran je da čak ni ninja čula nisu bila toliko vešta da osete toliku silu koja je nastala iz mladog deteta ali za svaki slučaj zagrlio je Tinnan svom snagom, okrenuo je od eksplozije i njegovo telo je u tih nekoliko milisekundi nestalo. Zadnje misli... nije mogao da razazna.

U delicu sekunde sve je palo u vodu. Pred ocima na preki pogled mladozenje sa cijom je zenom do pre par trenutaka razmisljao kako radi zabranjeno i suprotno onome sto su pristali potpisivanjem braka sa obe strane od decacica sa sred prostorije kog nije ni primetio dosla je smrt i svima zakucala na vrata. Enormna kolicina energije izasla je iz njegovog tela koje je obrisano u delicu sekunde pre svih ostalih. Taj delic je bio dovoljan da u njemu pred ocima punim straha prozivi ceo svoj zivot iz pocetka, sve vredno spomena svaka uspomena ali i sve sto nije uradio. Nije oseti ni trunku kajanja za zivot koji je ziveo uradio je sve sto je bilo u njegovoj moci da njegovoj porodici obezbedi dobar zivot ali pomisao na tu istu porodicu i cinjenicu da ih nikad vise nece videti ga je ubila pre same eksplozije. Toliko toga jos nije naucio svoja dva sokola toliko mesta im nije pokazao i nije pruzio primer kako da sutra opstanu u surovom svetu, toliko tajni i grehova nacinjenih zeni sa njegove strane, ni za sta nije uspeo da se izvini.
U zivotu je upoznao mnogo ljudi preselio se iz malog mesta u veliki grad i uzivao u svakom trenutku svog postojanja. Napravio je dva mlada momka koji ce moci da ga odmene i njihovu majku uciniti ponosnijom nego sto je Oliva sam to uradio.
I samo tako u trenutku muz, prijatelj ali pre svega otac zajedno sa svim drugim ljudima u gradu nestao je. Ali zivece uvek u srcima svoje porodice, oni ga nikad nece zaboraviti...